Facebook Google+ Twitter

Roman Polański w objęciach Zbigniewa Ziobry

Każdy Polak jest dumny z Polańskiego, nawet minister Ziobro - który chce wsadzić reżysera do amerykańskiego pierdla, razem z czarnoskórymi i latynoskimi więźniami - darzy go synowskim uczuciem.

 / Fot. A. GrycukLudzie zasadniczy - tak, ale nie zaślepieni i demagogiczni. Do przewrotnych argumentów zaliczamy ten o równości, najchętniej dotąd używany przez ideologów marksistowskich i genderowych. Dziś wybrzmiewa on z czerwonych jak maliny ust chłopca, który jakiś czas temu chciał zamordować swojego politycznego ojca, co mu się z oczywistych powodów nie udało, został przykładnie ukarany, nie pierwszy i nie ostatni raz (ostatni raz dała mu mocnego klapsa Komisja Wenecka) a obecnie, w tych samych przedziałach przemocy, buntu i karania morduje w Polsce kogo najłatwiej się da.

Sznur na szyję – słusznie czy nie – próbuje zarzucić w ościeżnicy konstruowanych, między innymi przez siebie, paragrafów na szyję pewnego starca, który cudem uratował się z krakowskiego getta. Zdaniem Ziobry Roman Polański nie zasługuje na drugą szansę a szanse rozdaje właśnie Ziobro.

Czytaj więcej: Eurowizja: telewidzowie za Rosją, wygrywa Ukraina

Ludzie nie są równi wobec prawa także dlatego, że moralność i systemy prawne nie są kategoriami zero-jedynkowymi ani jedno-jedynkowymi. Ludzie nie są równi, bo inne prawo obowiązuje w Ameryce, inne w Polsce. Dotyczy to wymiaru kary, definicji przestępstwa gwałtu, wieku ofiary czy intencji sprawcy. Amerykański wymiar sprawiedliwości - na przekór infantylnym idealizacjom polskiej prawicy - cynicznie robił różnicę między Edwardem Mazurem, którego nie dało się zawrócić do Polski, mimo niewątpliwych dowodów winy a Polańskim, którego wina w polskim systemie prawnym jest przedawniona. Ale Mazur był amerykańskim obywatelem, czego nie rozumie Ziobro, bo nie mieści mu się w głowie, że w stosunkach z Ameryką też obowiązuje wzajemność. Polański jest Polakiem a polski obywatel to dla polskiego rządu powinna być świętość, która nie podlega targom i rozgrywkom elit z niepokornymi. Sprawę definitywnie rozstrzyga konstytucja. Art. 55 orzeka o ekstradycji obywatela polskiego pod warunkiem, że przestępstwo koresponduje z prawem Rzeczypospolitej Polskiej w czasie jego popełnienia, jak i w chwili złożenia wniosku. A w tym przypadku nie koresponduje. Akty niższego rzędu, jak umowa ekstradycyjna, znowu stawiane są nad naszą ustawę zasadniczą.

Korporacje adwokackie w Nowym Jorku, o ile nie jest to jakaś wielka polityka rynku, mogą przekupić każdego, łącznie z prokuratorem i sędzią. Kancelarie dowolnie smarują czernią i bielą w zależności od tego, u kogo siedzą w kieszeni. System prawny Ameryki jest narzędziem opresji ekonomicznej i kulturowej, takiej jaką została złamana Martha Stewart, za to że docierała do milionowej rzeszy gospodyń domowych ponad kontrolą żydowskiego kapitału. Przez kilka miesięcy łaziła w pomarańczowym drelichu więźniarskim. Dlatego o równości, nie tylko wobec prawa, najmniej do powiedzenia mają Amerykanie.

Czytaj więcej: Kogo wyklnie Michnik?

Roman Polański nie jest pedofilem, nie pociągał go nikt przed okresem pokwitania. Współżył z dziewczyną, która miała wszystkie cechy dojrzałej kobiety. Ziobro celowo myli czyn pedofilski, pożądanie dziecka, efebofilię i zwyczajną pomyłkę.

Koryfeusz kinematografii zawinił zupełnie czymś innym. Szczerzył kły, jak młody wilk (kręcąc Rosemary's baby miał lat ponad 20), na amerykański establishment, który z zatrważającą biernością pozwalał Hitlerowi mordować Żydów. Jak się później Polański dowiedział, amerykańscy Żydzi mieli w tym mordzie swój charakterystyczny udział. Reżyser piętnował ezoteryczne skłonności mieszczaństwa i przewrotny plan rozregulowania cywilizacji bliskowschodniej ("Autor Widmo").

Ziobro nie wzniósł się na poziom średniej znajomości współczesnej kultury, która zawsze jest odniesieniem dla prawa. Jest prowincjonalnym, w każdym złym tego słowa znaczeniu, politykiem. Jak chce się zamordować ojca, to pewne fakty schodzą na plan dalszy. Zaraz po Kaczyńskim, kolejnym żydowskim patriarchą, którego usiłuje edypalnie ukarać, stał się dla niewyrośniętego z wczesnodziecięcych kompleksów ministra, Roman Polański.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, przymykają oko na to że te małolaty rodzą dzieci zamiast skończyć podstawówkę i jeszcze wypłacają im świadczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maria Czerw.
Co za bzdury, gdzie te dwunastoletnie cyganki wychodzą za mąż, gdzie ślub biorą, w USC, czy w kościele? Na co władze przymykają oko?

Komentarz został ukrytyrozwiń

za mąż wychodzą dwunastoletnie cyganki. władze, polskie o tym wiedzą, przymykają oko, bo to taka kultura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/niejedno ma imię... :)/

Ano niejedno. Imię Ojca, Syna... no i Ducha Św. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie zobaczyłem film pt. "Młody mesjasz", w którym Matka Boska wyznaje Jezusowi, że urodziła go w wieku 14 lat...
Wiem, że Polański to nie Duch Św. ale obcowanie z trzynastolatką niejedno ma imię... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

pedofilia to złożenie biologiczno-kulturowe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, w kwestii grupy o której Pan pisze mam dosyć ostre zdanie, które niekoniecznie może być dobrze przyjęte przez moderatorów, a odnosi się do takich terminów biologicznych jak pasożytnictwo czy społecznych jak patologia. Prawo obyczajowe mniejszości powinno być zabronione ze względu na konstytucyjną równość wszystkich obywateli. A jak się jakiejś grupie to nie podoba to granice są otwarte.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pedofil/efebofil

Komentarz został ukrytyrozwiń

A u mnie dzisiaj na "Placu Zwycięstwa", świętują "wolność" "patrioci".

O tak:

https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/d6/29/57529e5fd67a6_o,size,1068x623,q,71,h,3b5825.jpg

Sorry za off topic, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest pewna analogia w tej dyskusji do dzisiejszej daty.

"Pedofil" - "nie pedofil".
"Mit 4 czerwca" - "anty mit 4 czerwca"

A diabeł, ukrywający się w szczegółach - rży ze śmiechu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.