Facebook Google+ Twitter

Romans na lato, czyli "Listy do Julii" od 11 czerwca w kinach. Zobacz trailer

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-11 18:26

Każdego roku do Werony, w której Szekspir umieścił akcję „Romea i Julii” przyjeżdża pół miliona turystów, którzy kierują swe kroki na słynny dziedziniec domu Kapulettich. Nieszczęśliwie zakochani zostawiają listy do Julii przyczepione do kamiennego muru, lub dotykają prawej piersi posągu Julii, co ma przynieść szczęście w miłości. I właśnie tutaj, w Weronie, najchętniej odwiedzanym, obok Rzymu, Florencji i Wenecji, włoskim mieście, rozgrywa się akcja „Listów do Julii”.

 / Fot. Mat. prasowe Monolith FilmReżyser Gary Winick tłumaczy: „Najpiękniejsze w tej tradycji i miłości w ogóle jest to, że każdy chce w nią wierzyć”. Od 1930 roku „Julia” otrzymała tysiące listów z całego świata, które następnie trafiają do Club di Giulietta, w którym pracują wolontariusze odpowiadający na nie.

Sophie (Amanda Seyfried) i Victor (Gael Garcia Bernal) wyruszają z tłocznego Nowego Jorku w wakacyjną podróż do słonecznej Italii. Zatrzymują się w Weronie - mieście legendarnych kochanków: Romea i Julii. Victor poszukując niezwykłych smaków włoskiej kuchni do swojej przyszłej restauracji, mało interesuje się romantyczną historią miasta i zaniedbuje narzeczoną. Sophie dla 'zabicia czasu' postanawia przyłączyć się do wolontariuszek, odpowiadających na listy z pytaniami o miłość przysyłane na adres domu Julii Kapuletti.

Znajduje list z 1957 roku i postanawia na niego odpowiedzieć, odnaleźć autorkę listu i pomóc jej w odszukaniu utraconej miłości. We wspólnej podróży po skąpanych w słońcu, urokliwych okolicach Werony Sophie i Claire towarzyszy przystojny wnuk autorki listu - Charlie (Christopher Egan).

Czy pomagając odnaleźć utracone uczucie sprzed lat Sophie znajdzie też swoją prawdziwą miłość?

Autorem scenariusza jest nominowany do OscaraR Jose Rivera ("Dzienniki motocyklowe").Reżyseria: Gary Winick

Obsada: Amanda Seyfried, Gael Garcia Bernal, Christopher Egan, Vanessa Redgrave
Gatunek: romans
Produkcja: USA 2010

 / Fot. Mat. prasowe Monolith Film

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.