Facebook Google+ Twitter

Romans z Bakero wyjdzie Polonii na dobre?

Jose Maria Bakero przybył do Polski z misją ratowania Polonii Warszawa. Józef Wojciechowski uznał, że w kraju nie ma fachowców, którzy mogą zagwarantować sukcesy stołecznej drużynie i zatrudnił znanego Hiszpana.

Bakero piłkarzem był utytułowanym, to nie podlega dyskusji. Jednak w życiorysie trenerskim Baska próżno szukać sukcesów. Nie każdy wielki piłkarz zostaje dobrym szkoleniowcem. Przypadek Bakero wydaje się być potwierdzeniem wspomnianej tezy.

Właściciel Polonii jest miłośnikiem żonglerki nazwiskami. Lubi zatrudniać i zwalniać trenerów. Zmienia szkoleniowców, niczym wytrawny kochanek kobiety. Tym razem prezes Wojciechowwski romansuje z ikoną Barcelony. Trenerzy podpisujący umowę przy Konwiktorskiej wiedzą, że jest to praca tymczasowa. Nawet trener, który w czterech spotkaniach zdobywa dziesięć punktów traci posadę. Wie coś na ten temat Bogusław Kaczmarek, który w zeszłym sezonie został zwolniony mimo, że nie przegrał prowadząc „Czarne Koszule”. Łaska prezesa Wojciechowskiego na pstrym koniu jeździ.

Bakero przyjechał do Polski głodny trenerskich sukcesów. Twierdzi, że zna realia panujące w polskiej piłce. Dlatego nie powinien rozczarować się różnicą między Ekstraklasą, a Primiera Division, w której miał przyjemność grać i trenować. A są one duże pod każdym względem. Obserwując sparing nowych podopiecznych z Lechem Poznań dostrzegł zapewne, że nasi ligowcy wirtuozami futbolu nie są. Decydując się na pracę w piłkarskim zaścianku ustawił się pod ścianą. Choć analizując dokonania Bakero - trenera można dość do wniosku, że niewiele ryzykuje, a ewentualne sukcesy z Polonią mogą wypchnąć go na szersze wody.

Jak zakończy się piłkarski romans Wojciechowskiego z Bakero? Hiszpan w czterech jesiennych meczach musi odmienić oblicze zespołu i wydostać „Czarne Koszule” ze strefy spadkowej. Jeśli zrealizuje założony plan - zostanie. Jeśli powinie mu się noga, to prezes Wojciechowski wyrzuci go z Konwiktorskiej z hukiem, jak to miało miejsce z pięcioma innymi trenerami pracującymi w Polonii w tym roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lepszym wyborem byłby Werner Lorant, z którym też prowadzono negocjacje. Bakero był wybitnym piłkarzem, jako trener nic jeszcze nie osiągnął. Poza tym cztery mecze to za mało, żeby odmienić zespół, bardzo możliwe, że w nowy rok "Czarne koszule" wejdą z... kolejnym trenerem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.