Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10670 miejsce

Romantyzm XXI wieku

Czy w dzisiejszych czasach istnieją damy? - spytał moją koleżankę jej znajomy. Jacy mężczyźni, takie damy - odpowiedziała mu.

Jeszcze niedawno powiedziałabym, że w mojej bajce nikt nie obudził Śpiącej Królewny a Śnieżka puszczała się ze wszystkimi siedmioma krasnalami i zmarła otruta, bez pocałunku księcia; że Kopciuszek dawno wyrzuciła drugiego bucika, bo nikt nie odnalazł pierwszego, a Roszpunce posiwiały włosy z tęsknoty za tym, który nie przybył.

Dzisiaj tego nie powiem. Mój sarkazm opadł. Nie zmieni to jednak faktu, że happy end, nie jest końcem. Nie wiemy, co się dzieje po drugiej stronie lustra.

Jak to powiedział niedawno mój bardzo dobry kolega, mam skłonności do romantyzmu, ale nie przeradza się to w chorobę psychiczną. Jednakże romantyzm a romantyzm rozumiany w dzisiejszych czasach, to dwie różne rzeczy. Dzisiaj sprowadza się do historii opowiedzianej mi kiedyś przez znajomą, jak zimą, na ławce, siedział sobie ogolony na łyso dres, na nim dziewczyna głaskająca go po głowie i pytająca: "kochanie, nie piździ Ci w baniak?" Wyraz szczerej troski i zainteresowania. Dzisiejszy romantyzm sprowadza się do wspólnego rzygania po pijanej imprezie, do przytrzymania jej włosów nad sedesem, do podania mu piwa na kaca czy podzielenia się papierosem.

Romeo umarł a Ty po prostu odejdziesz, Julia umarła a ja po prostu zapomnę. W XXI wieku nie umiera się z miłości - napisał ktoś na forum na gronie. Miał rację. Julia nie wysiaduje już wiernie na balkonie a księżniczki skopią Ci dupę czarnym glanem i wsiądą na motor jakiegoś księcia z bożej łaski, którego całym dobytkiem jest to, co ma na sobie i na czym siedzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Romantyzm21wieku
  • Romantyzm21wieku
  • 11.04.2011 00:55

Wydaje mi się że jako absolwentka klasy humanistycznej nie powinnaś postrzegać romantyzmu w tak powszechny i nie do końca prawidłowy sposób

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy tekst. Zawsze więcej w nas romantyzmu jak pozytywizmu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

WP - każdy widzi świat na swój sposób. Dzięki temu rodzą się dyskusje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Kozera
  • Dorota Kozera
  • 09.11.2010 15:35

Brednie dziewczynko, brednie! Po pierwsze Twój styl pisania to grafomania (ale to tak na marginesie), a po drugie co Ty możesz widzieć o romantyzmie skoro żaden facet by Cię ie tknął. Polecam szampon Garniera. Dziękuję, dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.11.2010 18:45

Po prostu świetne:)) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
WP
  • WP
  • 08.11.2010 18:43

Ha!!! Powodzenia więc w bojach! Ale pamiętaj ile głów tyle opisów rzeczywistości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziewczyno! Znakomite! I jakże prawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.