Facebook Google+ Twitter

"Romeo i Julia" - lingwistyczny popis w wykonaniu Cabaretu BB

  • P S
  • Data dodania: 2013-05-20 15:40

Cabaret BB zaskakuje od samego początku: nastrojowa kawiarnia w starej, stylowej willi i aktorzy - czterech elegancko ubranych bohaterów wieczoru - inteligenty żart i dobra muzyka. Polecam miłośnikom dobrego kabaretu.

Cabaret BB / Fot. fot. Piotr SkrzypekCabaret BB: właściwie zaskakuje od samego początku: nastrojowa kawiarnia w starej, stylowej willi i aktorzy - czterech elegancko ubranych bohaterów wieczoru. W czasach, gdzie na estradzie królują dres, trampki, dziurawe i jaskrawe swetry i rozczochrane głowy, zadziwiają garniturami, muszkami i eleganckimi strojami pań.

Cabaret BB / Fot. fot. Piotr SkrzypekOd pierwszej do ostatniej chwili towarzyszy nam uczucie smaku, niewymuszonej elegancji, szyku i błyskotliwej zabawy słowem. Zgodnie z zapowiedzią w programie odbywamy podróż po Europie. Jesteśmy świadkami wyznań miłosnych Romea i Julii w Anglii, Polsce, Francji, Niemczech, Czechach i w Rosji. Szczególnie rozczulająco - zabawny jest Romeo Aleksandrowicz Monteki... Ta zabawa stereotypami to naprawdę udany pomysł na pośmianie się z naszych sąsiadów i z nas samych... A przy tym co za popis lingwistyczno - artystycznych zdolności wykonawców.

Cabaret BB / Fot. fot. Piotr SkrzypekKabaret musi - a może tylko powinien - nawiązywać do współczesnych absurdów świata polityki i gospodarki. Cabaret BB - robi to delikatnie - bez napastliwości i chamstwa (brawo!). Bez względu na orientację polityczną każdy może się uśmiechnąć przy żartach z naszego rządu i współpracy z UE np. w sprawie obniżenia standardów jakości dróg.

Cabaret BB / Fot. fot. Piotr SkrzypekCały program jest spowity, owiany, połączony dobrą, nastrojową muzyką. Zasłuchani jesteśmy w piosenkę Marleny Dietrich, a później snujemy refleksje na temat różnych miłości... Czy miłość jest cudem?... czy... Brawo!

Tytuł przedstawienia: „Romeo i Julia” - Premiera 04.04.2013

Czas trwania: około 2 godzin

Scenariusz, muzyka i reżyseria: Bohdan Błażewicz

Cabaret BB / Fot. fot. Piotr SkrzypekWystępują: Maria Gabler, Agata Wawrzyniak, Aleksander Korczak, Bohdan Błażewicz

CABARET BB można obejrzeć w: „Poema Cafe” Poznań ul. Langiewicza 2

więcej informacji oraz bilety na stronie: www.cabaretbb.art.pl

Recenzję przygotowała Grażyna Szymkowiak. Autorem zdjęć jest Piotr Skrzypek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.