Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2302 miejsce

Romina Power i Al Bano wracają na estradę po 19 latach

Po 19 latach słynny włoski duet Al Bano i Romina Power, najbardziej znany ze szlagieru „Felicita” z 1982 roku, wystąpi na scenie w Moskwie podczas wielkiego koncertu z okazji 70. urodzin Al Bano. Ich karierę w 1994 roku zakończyła tragedia.

Romina Power i Al Bano / Fot. okładka płyty Prawdziwie sensacyjna wiadomość obiegła Włochy - jeden z najbardziej uwielbianych przez Włochów duetów zapowiedział powrót. Romina Power i Al Bano tworzyli parę nie tylko na scenie, ale i wżyciu prywatnym. W 1994 roku zakończyli wspólne występy, a w 1999 roku rozwiedli się. Przyczyną rozpadu związku była rodzinna tragedia.

W dniach 17 i 18 październiku w Moskwie, po 19 latach, znowu wystąpią razem na scenie. Zaśpiewają z okazji 70. urodzin Al Bano. Koncerty mają być prezentem dla fanów duetu, niezwykle popularnego na całym świecie, z Rosją włącznie. Piosenkarz, który po rozstaniu z żoną kontynuował karierę solową, powiedział mediom, że wspólny występ jest podziękowaniem fanom za "wierność i miłość", a także symbolem pojednania pary. „Kiedy czas dojrzeje, lepiej zacząć podążać ku pojednaniu” - podkreślił Al Bano.

Włoski piosenkarz i córka amerykańskiego aktora, Tyrone'a Powera poznali się w 1967 roku na planie filmu "Nel Sole" (to tytuł jednej z jego piosenek). Ona miała wtedy 16 lat i zaczynała karierę, on miał 24 lata i wydał już płytę, która odniosła duży sukces we Włoszech. I tak narodził się jeden z najbardziej znanych duetów artystycznych na świecie. Para wzięła ślub po trzech latach znajomości, 26 lipca 1970 roku w Cellino San Marco.

W latach 1967-1983 nakręcili aż siedem filmów na podstawie swoich utworów. Ich pierwsza wspólna płyta, "Dialogo", została wydana w 1975 roku. Rok później reprezentowali Włochy na konkursie Eurowizji, gdzie zajęli siódme miejsce. W roku 1982 zaśpiewali słynną piosenkę "Felicita", która podbiła świat. Zdobyli nią drugie miejsce na festiwalu w Sanremo. Już w 1984 roku byli pierwsi - z utworem "Ci sarà". Kolejne płyty i piosenki przynosiły duetowi coraz większe sukcesy na całym świecie. Oprócz wspólnych projektów każde z nich wydawało też płyty solowe. Na jednej z płyt z 1987 roku, "Liberta!", znalazł się nawet duet Rominy Power z córką Ylenią.

Wydawało się, że są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Urodziło im się czworo dzieci - Ylenia Maria Sole (1970), Yari Marco (1973), Cristel Chiara (1985), Romina Iolanda (1987). Wszystko zmieniło się w styczniu 1994 roku, gdy 24-letnia wtedy córka Ylenia zaginęła w Nowym Orleanie. Romina Power i Al Bano odwołali wszystkie swoje występy i to właśnie w tym roku po raz ostatni wystąpili razem na scenie. Poświęcili się poszukiwaniom córki, ale bez rezultatu. W 1995 roku duet wydał swoją ostatnią płytę. W 1999 roku para rozwiodła się.Al Bano po rozstaniu kontynuował karierę wokalną. Występował w Sanremo, na Eurowizji, a w 2000 roku był w Sopocie. Do tej pory sprzedał ponad 165 milionów płyt na całym świecie. Romina prowadziła program we włoskiej telewizji, była jurorką w jednej z edycji włoskiego "Tańca z gwiazdami", wydała kilka książek, wyreżyserowała film na podstawie jednej z nich - "Upaya". Poświęciła się też malarstwu, w latach 2006-2007 miała kilka wystaw, głównie w Mediolanie. W 2007 roku Romina Power kupiła dom w Sodonie w Arizonie i zdecydowała się na stałe przeprowadzić do Stanów. Udzieliła wywiadu magazynowi "Diva e donna", w którym stwierdziła, że życie we Włoszech ją krępuje, bo jest postrzegana przez pryzmat przeszłości.

Al Bano planuje w tym roku ponownie odwiedzić Polskę - tym razem po to, by promować swoją książkę Wierząc, nie poddałem się nigdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.