Facebook Google+ Twitter

Ron Asmus: - Znam Radka Sikorskiego to mój stary przyjaciel

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-20 17:28

Ron Asmus - amerykański ekspert w sprawach relacji transatlantyckich, o którego Lech Kaczyński pytał szefa MSZ potwierdził, że zna Radka Sikorskiego, ale nie wpływał na niego w sprawie tarczy antyrakietowej.

Amerykanin wystosował do polskich gazet oświadczenie, w którym potwierdza swoją znajomość z ministrem Sikorskim. List od Asmusa opublikowały portale internetowe "Gazety Wyborczej" i "Dziennika".

Ron Asmus w oświadczeniu zapewnia, że "Nigdy też nie było między nami żadnej umowy w sprawie tego, co Polska powinna robić lub czego nie robić teraz lub w przyszłości" - pisze Amerykanin.

Podczas spotkania 4 lipca w sprawie tarczy prezydent miał pytać ministra spraw zagranicznych o znajomość z Ronem Asmusem. Domniemane stenogramy ze spotkania opublikował kilka dni temu "Dziennik".

Asmus zapewnia w oświadczeniu, że nie tylko zna Sikorskiego, ale że jest jego "starym przyjacielem". Ekspert dodał, że przedmiotem ich dyskusji są kwestie NATO, polityki międzynarodowej oraz także tarczy antyrakietowej.

Amerykański polityk podkreśla, że Sikorski nie jest jedynym polskim politykiem, z którym zna się osobiście. Asmus wylicza, że przyjaźnił się z Bronisławem Geremkiem, zna Jerzego Buzka i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz czuje się szczególne związany z Polską.

Ekspert podkreśla, że jest Demokratą, ale nie wypowiada się w imieniu amerykańskiej Partii Demokratycznej. Dodał także, że powszechnie wiadomo, iż popiera on budowę tarczy antyrakietowej.

Według prasy, prezydent Lech Kaczyński miał podejrzewać, że Sikorski zawarł tajny pakt z Demokratami. Miałby on polegać na tym, że szef MSZ chciałby podpisać umowę z nimi, a nie z administracją Busha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak jak pani potrafi nazywać wszystkie postępki Kaczyńskich skandalami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno sobie wyobrazic, aby nie znali sie między soba panowie, uprawiajacy od lat polityke i spotykajacy sie na forach międzynarodowych.
I tylko ludzie ktorzy zaledwie od 2-3 lat wychylili nos poza granicę Polski, ( na dodatek nie znajacy języków obcych) potrafia zrobic z takich znajomosci aferę i spisek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.