michalmazik
michalmazik
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo picasaweb.google.com
Trener Realu Madryt - Manuel Pellegrini broni Cristiano Ronaldo, który zszedł z boiska za dwie żółte kartki w 88. minucie sobotniego spotkania z Almerią. W tym spotkaniu Real zwyciężył 4:2 na stadionie Santiago Bernabeu.

Portugalczyk pierwszą żółtą kartkę otrzymał po świętowaniu gola w 85. minucie. Kolejną otrzymał w 88. minucie po faulu na Juanmna Ortizie i opuścił boisko. Real Madryt grający w dziesiątkę do końca meczu nie stracił już bramki.

Najdroższy piłkarz świata będzie pauzował w kolejnym meczu z zajmującą trzecie miejsce w tabeli Valencją, mimo to Pellegrini zbytnio nie krytykował piłkarza. - To wstyd, że Ronaldo zobaczył żółtą kartkę po zdjęciu koszulki, mógł uniknąć tego - powiedział chilijski trener na oficjalnej stronie Realu Madryt. - Druga żółta kartka była sprawiedliwa za faktyczny faul. Pomimo to Ronaldo jest kreatywnym piłkarzem i nie zasłużył na zdjęcie z boiska, inni gracze faulowali wiele razy i nie otrzymali czerwonej kartki.

Pellegrini skomentował także zachowanie Ronaldo po nie strzelonym rzucie karnym i dobitce Karima Benzemy. - Nie sądzę, że Cristiano zachował się źle, że nie okazywał radości po strzelonej przez francuza bramce. Portugalczyk martwił się nie strzelonym karnym - to normalne.

Cristiano Ronaldo przeprosił zawodników i kibiców za swoje zachowanie.
- Jestem człowiekiem i popełniam błędy - powiedział. - Mam też swoje wady, ale jestem profesjonalistą i nie lubię przegrywać. Byłem smutny po przestrzeleniu karnego, dlatego nie okazywałem radości po strzeleniu gola (chodzi o bramkę zdobytą przez Benzemę w 82. min - przyp. red.). Zostałem wyrzucony z boiska ponieważ zareagowałem instynktownie. Przepraszam za to - podaje worldsoccer.com

Real Madryt zajmuje drugie miejsce w tabeli Premiera Division z pięciopunktową stratą do lidera FC Barcelona, ale ma rozegrany jeden mecz mniej.