Facebook Google+ Twitter

Rondo „Radosława”. Uwaga kierowcy, czekają nas zmiany

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-26 09:35

Na poniedziałkowej naradzie drogowcy ustalili, że przyszłym roku rondo przy Arkadii zostanie przemalowane. Przyczyną decyzji o zmianach w ruchu na skrzyżowaniu były liczne kolizje.

 / Fot. masti Zmiany w ruchu na rondzie „Radosława” zostaną wprowadzone wiosną przyszłego roku – mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken.

Na czym będą polegały zmiany na skrzyżowaniu obok Arkadii? Jak mówi rzeczniczka ZDM - oznakowanie poziome wprowadzone trzy lata temu na życzenie inżyniera ruchu, które daje pierwszeństwo do zjeżdżania z ronda z dowolnego pasa, zostanie – również na życzenie inżyniera – zlikwidowane.

Linię przerywaną zastąpi linia ciągła, która uniemożliwi kierowcom skręt z lewego pasa w prawo. Zasada turbiny zmusi kierowców do tego, by przed wjazdem na skrzyżowanie zajęli oni odpowiedni pas, który poprowadzi ich do konkretnego zjazdu z ronda. Takie zasady obowiązują na większości skrzyżowań. Być może jasne zasady ruchu będą bardziej zrozumiałe dla zmotoryzowanych i w konsekwencji zapobiegną stłuczkom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.