Facebook Google+ Twitter

Rondo w Emilii wciąż niebezpieczne

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-02 07:38

Kierowcy skarżą się, że rondo w Emilii pod Zgierzem (trasa Łódź-Gdańsk) jest bardzo niebezpieczne. Odkąd zostało oddane do użytku, było tam już siedemnaście kolizji i dwa wypadki. Dwie osoby zostały poważnie ranne.

 

Drogowcy próbują ratować sytuację. W lipcu rondo zostało częściowo przebudowane, stanęły tam dodatkowe lampy od strony Zgierza i duża latarnia pośrodku ronda. Zainstalowano też świetlne strzałki, które mają wskazać kierowcom kierunek jazdy. Przed kilkoma dniami stanął tam tzw. aktywny znak, pierwsze tego typu urządzenie w powiecie. Znak informuje o bliskości ronda i ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę. Dodatkowo zainstalowany 250 metrów przed rondem radar mierzy prędkość pojazdów i jeśli ta jest zbyt duża, wyświetla komunikat: "zwolnij!". W przyszłości w tym miejscu ma również pojawić się fotoradar.

Przejeżdżający przez rondo kierowcy mają swoje zdanie w tej sprawie.

- To rondo jest bardzo niebezpieczne. Nawet jeśli oświetli się je jeszcze pięćdziesięcioma lampami, nadal będzie dochodzić tu do wypadków - twierdzi Rafał Sałacki, kierowca cysterny. - Kolizje nie są związane z nadmierną prędkością. Na rondzie przeważnie jest korek, więc samochody jadą najwyżej 15 kilometrów na godzinę. Rondo po prostu jest za ciasne. Ciężarówki, które próbują na nim wykręcić, zahaczają kołami o krawężnik, samochód się podnosi i może się przewrócić.

Informacje te potwierdza Radosław Malanowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. - Rondo rzeczywiście jest za ciasne, ale od czasu otwarcia autostrady liczba kolizji się zmniejszyła. Korki, które tworzą się w tym miejscu, zapobiegają rozwijaniu nadmiernych prędkości, stąd mniej wypadków.

(jkk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.