Facebook Google+ Twitter

Rondo Wolnego Tybetu w Warszawie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 18:22

Radni warszawskiej Woli chcą nazwać jedno z rond imieniem Wolnego Tybetu. Uchwałę w tej sprawie podjęto niemal jednogłośnie podczas sesji rady dzielnicy.

Radny-wnioskodawca Michał Kubiak z Platformy Obywatelskiej powiedział, że warszawiacy i Polacy zostali szczególnie doświadczeni przez historię, dlatego powinni wspierać inne narody, które walczą o wolność. Stąd pomysł na nazwę ronda.

Radny Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Tomala podkreślił, że jego klub poparł pomysł nazwania ronda imieniem Wolnego Tybetu. Dodał, że do nadania takiej nazwy zobowiązuje choćby historia walki o wolność w Powstaniu Warszawskim, czy w czasach Solidarności.

Piotr Cykowski z fundacji "Inna Przestrzeń" wspierającej walkę Tybetańczyków jest zdania, że rondo Wolnego Tybetu będzie wspaniałym sposobem wyrażenia solidarności z narodem prześladowanym przez chińskie władze. Przypomina, że za hasło "Wolny Tybet" w okupowanym przez Chiny państwie grozi więzienia lub rozstrzelanie.

Za wnioskiem nazwania ronda imieniem Wolnego Tybetu głosowało 23 radnych. Wstrzymała się jedna osoba. Rodo znajduje się u zbiegu ulic Kasprzaka i Alei Prymasa Tysiąclecia. O nadaniu zdecyduje ostatecznie Rada Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Witam,
Osobiście uważam, że Radni chyba m,aja za dużo wolnego czasu a powinni zajac sie bieżącymi bolączkami Warszawy, miasta po ktorym nie da się jeździć i chodzić. Permanentne korki , powykrzywiane chodniki , na których można się połamać - niekoniecznie w przypadku gołoledzi, brak wystarczającej ilości śmietników na ulicach, absolutny brak koordynacji przeprowadzanych remotów dróg- tak aby umożliwić mieszkańcom dotarcie do pracy bez ekwilybrystycznych objazdów........ i to by było na tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.