Facebook Google+ Twitter

Ronnie O'Sullivan zapowiedział powrót do snookera!

Czterokrotny mistrz świata w snookerze, Anglik Ronnie "Rakieta" O'Sullivan zapowiedział powrót do gry. Po majowym zwycięstwie w finale zaplanował sobie urlop, który miał trwać do końca tego roku. Długo na nim jednak nie wytrzymał.

Ronnie O'Sullivan / Fot. DerHexer, Wikimedia CommonsW maju, w finale Mistrzostw Świata w snookerze Anglik pokonał Alistara Cartera. Po wygranej i odebraniu trofeum, O'Sullivan zapowiedział, że potrzebuje przerwy i chce w końcu skupić się na swojej rodzinie. Ogłosił, że do końca tego roku nie weźmie udziału w żadnym turnieju. Tym samym uciął spekulacje, jakoby po zdobyciu czwartego tytułu miał zakończyć karierę i odejść na sportową emeryturę w glorii chwały.

We wtorek władze Światowej Federacji Snookera wydały oświadczenie, w którym napisały, że Ronnie O'Sullivan podpisał roczną umowę na starty i powróci do zawodowego cyklu jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Barry Hearn, szef Federacji skomentował to w następujący sposób: "Wczoraj wieczorem spotkaliśmy się z Ronniem i w następstwie rozmowy podpisał kontrakt. Oczywiście bardzo cieszymy się, że Ronnie zdecydował się wrócić do snookera, którego tak kocha. To wspaniała wiadomość dla jego licznych fanów z całego świata. Witamy go z otwartymi ramionami".

Powrót mistrza to dobra wiadomość dla sympatyków snookera oraz samego zawodnika, który słynie z dynamicznego i spektakularnego stylu gry. Dlatego fani nadali mu pseudonim "Rakieta".

O'Sullivan dotychczas zgłosił swój udział w dwóch turniejach na przełomie listopada i grudnia, International Championship i UK Championship.

Oświadczenie Federacji można przeczytać tutaj.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.