Facebook Google+ Twitter

Ropa wstrząsnęła rynkiem

Umocnienie amerykańskiej waluty było przyczyną spadków na rynku EUR/USD. Dopiero popołudniowe wahania kursu uległy stabilizacji.

Na nowojorskim parkiecie... / Fot. PAP/EPA/JUSTIN LANEUmocnienie amerykańskiej waluty było przyczyną spadków na rynku EUR/USD. Dopiero popołudniowe wahania kursu uległy stabilizacji. Jednak publikacja danych dotyczących zapasów benzyny, destylatów i ropy, które okazały się mniejsze niż prognozowali analitycy spowodowała reakcję rynku, która była natychmiastowa i skutkowała osłabieniem dolara, co przyczyniło się do wygenerowania wzrostów.

Obecnie testujemy ważny poziom oporu 1.2680, który jest kluczowy dla rozwoju przyszłego przebiegu sytuacji na rynku. Bowiem przebicie tego poziomu przez byki wygenerowałoby pozytywny impuls dla dalszych wzrostów do poziomu 1,2720, który jest dodatkowo potwierdzony przez linię trendu spadkowego. Szanse na pokonanie tej bariery są małe, ponieważ w dalszym ciągu przewagę na rynku mają niedźwiedzie i to one powinny wskazywać przyszły kierunek kursu.

WIG20. Analiza codzienna

Dzisiejsza sesja zakończyła się sporą przeceną na rynku, czego rezultatem są duże spadki. Bezpośrednią przyczyną osunięcia się kursu były wydarzenia na Wall Street. Tamtejsze główne indeksy do godzin zamknięcia giełd w Europie podążały w kierunku południowym, co rzutowało na nastroje panujące na naszej giełdzie.

Jutrzejsza sesja może się rozpocząć kontynuacją korekty spadkowej, jednak rozmiar wzrostów nie powinien być duży ponieważ w dalszym ciągu jesteśmy na rynku w którym niedźwiedzie sterują przebiegiem notowań. Dlatego zajmowanie pozycji po długiej stronie rynku jest bardzo ryzykowne i niewskazane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.