Facebook Google+ Twitter

Ropucha tęczowa nie wyginęła i została odnaleziona po 87 latach

Niezwykłego "ponownego odkrycia" ropuchy tęczowej dokonała grupa naukowców z Uniwersytetu Malaysia Sarawak. Od dawna uważano, że gatunek ten wyginął.

Ropucha z gatunku Ansonia - Ansonia leptopus / Zdjęcie ilustracyjne / Fot. R. Mintern, domena publiczna / wikipedia.rogTęczowy płaz, znany także jako "Ansonia latidisca", odnaleziony został w lasach Borneo. Autorami znaleziska jest grupa pracowników malezyjskiego uniwerystetu, która dostrzegla siedzące na drzewie ropuchy podczas wyprawy do lasu.

Pewnej nocy naukowcy zdążyli uchwycić na zdjęciu trzy osobniki - dorosłego samca i samicę oraz jedną młodą ropuchę. Patykonogie zwierzęta mierzyły od 30 do 51 mm - donosi portal livescience.com.

Czytaj także: Ekolodzy alarmują: Małpy są zagrożone wyginięciem

Doniesienie o odnalezieniu ropuchy tęczowej jest o tyle interesujące, o ile od dawna uważano, że gatunek ten wymarł. Ostatnia wzmianka o tej ropusze pochodzi z 1924 roku, czyli sprzed 87 lat.

Wyczyn naukowców jest skutkiem rozpoczęcia przez Conservation International kampanii ogólnoświatowych poszukiwań wyginiętych gatunków. Do programu zaangażowano 126 naukowców. Między sierpniem a grudniem 2010 odwiedzili oni 21 krajów na 5 kontynentach.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.