Facebook Google+ Twitter

Ropuchy giną w miłosnym uniesieniu

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-04-10 10:53

Dziesiątki rozjechanych ropuch szarych zalega na jezdni ul. Skrzydlatej w Arturówku. Będące pod ochroną płazy są w trakcie okresu godowego. Nie skaczą lecz ślamazarnie chodzą...

Dziesiątki rozjechanych ropuch szarych zalega na jezdni ul. Skrzydlatej w Arturówku. Będące pod ochroną płazy są w trakcie okresu godowego. Nie skaczą / Fot. Paweł Lacheta- Samice z samcem na grzbiecie pełzną oszołomione przez jezdnię. W miłosnym uniesieniu nie zwracają uwagi na otoczenie. Mają tylko jeden cel - dotrzeć do zbiornika wodnego, gdzie złożą skrzek - stwierdza Włodzimierz Stanisławski, zastępca dyrektora zoo w Łodzi. - Masowemu rozjeżdżaniu płazów mogłoby zapobiec postawienie znaków ostrzegających przed przechodzącymi przez jezdnię ropuchami.

Leśnictwo Miejskie w Łodzi nie zamierza jednak ich ustawiać. Tym bardziej, że na odcinku ul. Skrzydlatej, na którym giną płazy (od pętli autobusowej do mostku) od lat obowiązuje zakaz ruchu. Nie dotyczy on tylko wjazdów gospodarczych, gości hotelowych i służb miejskich.

- Jak widać, kierowcy łamią zakaz, warto więc, aby straż miejska, która ma w pobliżu swoją siedzibę, łapała piratów. To pomoże uchronić ropuchy i środowisko - mówi Tadeusz Smejda z Leśnictwa Miejskiego. - Na szczęście okres wędrówek ropuch już dobiega końca.

Ropuchy szare są zwierzętami niezwykle pożytecznymi. Zjadają wiele groźnych szkodników upraw rolniczych, głównie owady i ich larwy oraz ślimaki. (kd)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.