Rosa-Sport pokonana! AZS Kutno rozpędza się

AZS Kutno idzie jak burza. Podopieczni Jarosława Żaka w sobotę wygrali kolejne doskonałe spotkanie w meczu koszykówki II ligi grupy A. We własnej hali pokonali Rosa-Sport Radom 79:70 (26:12, 16:21, 18:23, 19:14). Najwięcej punktów zdobył Jarosław Kubala z Kutna.

Zawodnicy AZS-u chętnie rozdawali po udanym spotkaniu autografy. / Fot. Piotr PanfilAZS WSGK Kutno jest w doskonałej formie. Tydzień temu koszykarze wygrali u siebie z wiceliderem KPSW Astorią Bydgoszcz 87:84 (22:26, 22:12, 17:24, 26:22). Dzięki wygranej z Radomiem akademicy mają szóste zwycięstwo pod rząd i znajdują się na 6 miejscu w tabeli. Czy AZS Kutno powalczy o I ligę?

Akademicy już od pierwszych minut zaczęli perfekcyjnie atakować. Pierwszy rzut w stronę kosza wykonał Radosław Kubala, lecz niecelnie. Drugi rzut Szczepaniaka okazał się już celny i AZS Kutno zdobywa pierwsze dwa punkty w spotkaniu. Następnie akademicy ciągle atakują i zdobywają kolejne cenne punkty. Na tablicy widnieje wynik 11:0 dla kutnian. Nikt nie wierzy, że tak wspaniała Rosa-Sport Radom nie może trafić do kosza. W końcu Daniel Wall zdobywa pierwsze punkty z rzutu za "trzy". Wynik przedstawia się następująco: 13:3 dla akademików. Następnie na parkiet wchodzi Adam Gołuch i zdobywa trzy punkty w pierwszym swoim rzucie. Przypomnijmy, że Adam był ostatnio chory i nie grał w ostatnim meczu z Astorią. Po pierwszej kwarcie AZS wygrywa z Rosasport Radom aż 26:12.

II kwarta również należała dla podopiecznych Jarosława Żaka. Radomianie zyskali kolejne punkty, co daje im zmniejszenie przewagi nad gospodarzami. Sędzia nie zalicza Rajkowskiemu z Kutna celnego rzutu za dwa punkty. Mimo to druga część meczu nie należała do gości. Wynik końcowy to 79:70 dla AZS-u.

Druga i trzecia kwarta też należały do kutnian. Drużyna z Radomia wyszła na prowadzenie, lecz nie grała ona tak, by zatrzymać głodnych, szóstego z kolei zwycięstwa, akademików. Można powiedzieć, że AZS WSGK Kutno wygrał zasłużenie 87:84.

W AZS punktowali: R.Kubala 31, A.Rajkowski 19, T.Szczepaniak 11, P.Karólewski 8, A.Gołuch 6, K.Rydlewski 4.

Drużyna AZS Kutno przyjmuje gratulacje / Fot. Piotr PanfilW Rosa-Sport Radom: D.Wall 19, P.Kardaś 11, T.Wróbel 11, T.Sosnowik 10, M.Nikiel 6, T.Baszak 6, J.Zalewski 5, E.Podkowiński 2.

Na trybunach zasiadło około tysiąca kibiców, a spotkanie ubarwiał Jurek Papiewski, znany kutnowski komentator.
Kolejny mecz AZS WSGK Kutno rozegra na wyjeździe z tamtejszym OSSM PZKosz Sopot. Drużyna ta zajmuje w tej chwili 13. pozycję w ligowej tabeli.