Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2207 miejsce

Rosetta kończy swoją misję. 30 września sonda osiądzie na komecie 67P

30 września sonda Rosetta wyląduje na powierzchni komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko. Europejska Agencja Kosmiczna przygotowała wizualizację manewru kończącego misję sondy.

 / Fot. ESASonda Rosetta zakończy 30 września swą misję. Stanie się to 12,5 roku po wystrzeleniu obiektu z kosmodromu w Gujanie Francuskiej.

Rosetta dotarła do komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko w sierpniu 2014 r., po ponad 10 latach lotu. 12 listopada 2014 r. rozpoczął się kolejny etap misji. Na kometę wysłany został lądownik Philae. Ten mierzący 1 metr na 0,8 metra i ważący około 100 kilogramów obiekt odbił się od powierzchni i znalazł się w innym miejscy niż zaplanowano. Niestety skutkowało to szybką utratą energii i przejściem w stan hibernacji. Ponowny kontakt udało się nawiązać dopiero w czerwcu następnego roku. Na początku września Rosetta sfotografowała lądownik znajdujący się na powierzchni komety.

Misja Rosetty kończy się, bo sonda nie będzie dysponowała wystarczającą ilością energii do jej kontynuowania.Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.