Facebook Google+ Twitter

Rosja. 20 osób straciło życie w pożarach wywołanych przez upał

Niespotykane od lat upały i susze w Rosji doprowadziły do fali pożarów, które pozbawiły tysiące ludzi dachu nad głową. 20 osób straciło życie.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Forestfire2.jpgPożary lasów i torfowisk w Rosji pochłonęły już 20 ofiar śmiertelnych, wśród nich było trzech strażaków. Utrzymujące się upały spowodowały rozprzestrzenienie się ognia na powierzchni sięgającej 90 tysięcy hektarów. Jak podało ministerstwo zajmujące się przypadkami katastrof - ogień strawił tysiąc budynków, dwa tysiące ludzi straciło dach nad głową.

Ogień otoczył położone na południu kraju miasto Woroneż nad Donem i przyczynił się do powstania smogu. W czwartek ewakuowano około 900 pacjentów jednej z klinik oraz dwa tysiące dzieci przebywających na obozie wypoczynkowym.

Na domiar złego w ogniu stanęły również lasy w pobliżu piątego co do wielkości miasta w Rosji, jakim jest Niżni Nowogród. Premier Władimir Putin w piątek odwiedził pozostałości po wiosce Werchniaja Wereja, w której wszystkie 341 domów całkowicie spłonęło. Polityk obiecał mieszkańcom odbudowanie domów przed nastaniem zimy. W sumie pożary zniszczyły trzy wioski w regionie Niżniego Nowogrodu.

W czwartek pożar dostał się klinem w okolice Moskwy. Został ugaszony przed nastaniem nocy.
Jednak w torfowiskach na wschodzie i południu miasta wciąż tli się ogień. Rosja od tygodni boryka się z falą upałów i suszą. Ten lipiec jest najgorętszy od czasu, kiedy zaczęto zapisywać pogodę przed 130 laty. Na południu stolicy zanotowano ponad 40 stopni, a w pobliżu granicy z Ukrainą nad Donem niemal 42 stopnie Celsjusza.

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Joasiu, Twoje obawy są uzasadnione. Wczoraj czytałam, że Rosja nie radzi sobie z tą kastrofą:( Nie są kompletnie przygotowani do takich wybryków natury. Dochodzi do tego cała masa ludzi pozbawionych dachu nad głową i spalona pszenica, która jest towarem eksportowym ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.08.2010 09:43

Przerażające te dane...boję się że to nie koniec...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczba ofiar wzrosła do 50. Wczesnym rankem temperatura w Moskwie wynosiła 27stopni Celsjusza. Naszczęscie dym,który został od palących się wokół lasów rozrzedził się. http://de.news.yahoo.com/2/20100805/tts-zahl-der-waldbrand-opfer-in-russland-c1b2fc3.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczba ofiar przekroczyła 30 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Domy w wioskach zbudowane są z drewna, tak więc zniszczenie przez ogień ponad 340 gospodarstw trwało zaledwie 20 minut.
Prezydent Dmitrij Miedwiediew polecił Ministerstwu Obrony włączenie żołnierzy do walki z pożarami lasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak podaje agencja AFP liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do co najmniej 25 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.