Facebook Google+ Twitter

Rosja: Będzie kolejny kontrowersyjny film o II wojnie światowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-31 11:22

Czołowa rosyjska gazeta "Komsomolskaja Prawda" zapowiada emisję w telewizji kolejnego kontrowersyjnego filmu dokumentalnego poświęconego drugiej wojnie światowej.

Dziennik pisze, że także w tym obrazie znajdą się najprawdopodobniej zarzuty pod adresem Polski. Film zatytułowany "Czy Stalin mógł powstrzymać Hitlera?" zostanie wyemitowany wieczorem (godz. 20.30 naszego czasu) w pierwszym kanale rosyjskiej telewizji.

Współautor filmu Nikita Krasnikow pisze na łamach gazety, że w filmie po raz pierwszy zostaną pokazane niedawno odtajnione dokumenty radzieckiego wywiadu które dotyczą sytucji przedwojennej Anglii, Francji, Polski i Niemiec. Autor twierdzi, że z tych dokukmentów wynika, iż Polska próbowała zacieśnić więzy z Berlinem i przygotowywała plany własnej ekspansji na Związek Radziecki.

Dokumenty ma przedstawic Lew Sockow, generał Słuzby Wywiadu Zagranicznego. Ten sam generał ma jutro zaprezentować w Moskwie zbiór dokumentów zatytułowany "Sekrety polskiej polityki.1935-45". W opinii komentatorów film ma związek z zapowiadaną na jutro prezentacją tej książki.

Tydzień temu w rosyjskiej telewizji "Wiesti" pokazano film dokumentalny dotyczący Paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym zarzuca się Polsce sprzymierzenie z Hitlerem przeciwko Związkowi Radzieckiemu. Od tego czasu w rosyjskiej prasie i telewizji ukazało się wiele artykułów i filmów zarzucających Polsce współpracę w Niemcami i wybielających politykę Stalina. Dopiero dzisiaj - w przeddzień wizyty w Polsce - Władimir Putin w artykule opublikowanym przez "Gazetę Wyborczą" określił Pakt Ribbentrop-Mołotow jako niemoralny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.