Facebook Google+ Twitter

Rosja będzie się stopniowo wycofywać z Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-19 08:17

Moskiewskie media powołując się na wypowiedzi i sugestie rosyjskich polityków i wojskowych twierdzą, że Rosja będzie wycofywać swe wojska z Gruzji stopniowo.

Dziennik „Kommiersant" przypomina, że prezydent Dmitrij Miedwiediew w nawiązaniu do wydarzeń na Kaukazie mówił, iż Rosja nie chce zaostrzenia sytuacji międzynarodowej, ale „chce by ją szanowano". Zachód domaga się od Rosji natychmiastowego wycofania wojsk z Gruzji. Tymczasem przedstawiciel Ministerstwa Obrony mówi, że Rosja będzie wycofywać swe wojska z terytorium Gruzji etapami.

Dziennik „Komsomolskaja Prawda" - zazwyczaj dobrze poinformowany - pisze, że do operacji na Kaukazie Rosja zaangażowała 15 tysięcy żołnierzy. W samej Gruzji znajduje się ich około 6,5 tysiąca.

Wycofywanie rosyjskich sił rozpoczęło się wczoraj. Jednak - jak pisze Komsomolskaja Prawda" proces ten będzie się to odbywać stopniowo „ w zależności od zachowania się strony gruzińskiej", gdyż pojawiły się informacje o możliwych prowokacjach ze strony Gruzinów. W opinii dziennika, Rosjanie najpierw wyprowadzą swe wojska z Gruzji do Osetii Południowej, gdzie przygotują się do przejazdu do rosyjskiej Osetii Północnej. W tym czasie ma się wyjaśnić, jakie wojska będą prowadzić misję pokojową w Osetii Południowej i Abchazji - zbuntowanych gruzińskich prowincjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.