Facebook Google+ Twitter

Rosja chce modernizować swoją armię

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 16:25

Prezydent Dmitrij Miedwiediew powiedział, że do rozpoczęcia procesu unowocześniania wojska zmusiła go sytuacja na Kaukazie.

Prezydent Miedwiediew na naradzie na Kremlu poinformował, ze Rosja będzie przeprowadzała manewry wojskowe z tymi państwami które chcą poszerzenia współpracy z Moskwą. Przywódca Rosji zadeklarował gotowość do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i innymi państwami w walce z międzynarodowym terroryzmem. Nawiązując prawdopodobnie do Gruzji - prezydent Miedwiediew wyraził przekonanie, że dla Stanów Zjednoczonych współpraca z Rosją będzie bardziej korzystna niż rozwijanie stosunków „ze zgniłymi reżimami które prowadzą wojenne awantury" .

Z kolei premier Władimir Putin w trakcie spotkania klubu dyskusyjnego w Soczi zapewnił, że Rosja nie ma imperialnych ambicji wobec republik byłego Związku Radzieckiego. Jego zdaniem Rosja i Zachód powinny dogadać się i stworzyć nowy system bezpieczeństwa. Szef rosyjskiego rządu powiedział, że nie widzi podstaw do nowej zimnej wojny. Putin zarzucił Stanom Zjednoczonym, że „zajmowały się przygotowaniem gruzińskich wojsk" i tym samym dały impuls dla agresywnych działań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.