Facebook Google+ Twitter

Rosja chce uznać niezależność gruzińskich prowincji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 09:52

Rosyjska prasa komentuje decyzję prezydenta Władimira Putina nakazującą zacieśnienia współpracy z Abchazją i Osetią Południową . Gazety piszą, że decyzja Kremla faktycznie oznacza uznanie tych zbuntowanych gruzińskich prowincji.

„Komsomolskaja Prawda" zwraca uwagę, że Rosja zrobiła kolejny krok na drodze do zbliżenia z Abchazją i Osetią. Teraz rosyjskie władze będą uznawać dokumenty wydawane przez samozwańcze władze tych prowincji. „Tym samym Rosja faktycznie uznaje prawomocność władz w obu republikach, które jednostronnie proklamowały niepodległość"- pisze „Komsomolskaja Prawda".


Z kolei „Kommiersant" zwraca uwagę, że obecnie Moskwa będzie utrzymywać kontakty z Abchazją i Osetią faktycznie tak, jakby były one podmiotami Federacji Rosyjskiej. „Putin nie wsłuchał się w propozycje Dumy, która rekomendowała rozpatrzenie sprawy uznania niepodległości tych republik, a poszedł dalej, obierając kurs na ich integrację z Rosją" - pisze gazeta.


Natomiast Dziennik „Wremia Nowostiej" cytuje gruzińskich polityków którzy uważają, że „działania Rosji podobne są do agresji" gdyż Moskwa bez oficjalnego uznania Abchazji i Osetii podejmuje kroki „oznaczające faktyczną aneksję części terytorium Gruzji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.