Facebook Google+ Twitter

Rosja chce zniszczyć demokrację w Gruzji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 21:50

Gruziński ambasador przy ONZ powiedział, że Rosja brutalnie łamie warunki umowy o zawieszeniu broni. Irakli Alasania podczas konferencji prasowej dodał, że Moskwa dąży do unicestwienia w jego kraju ustroju demokratycznego.

Gruziński ambasador przy ONZ podkreślił, że suwerenne państwo gruzińskie spotkało się z wojskową agresją Rosji. "Wszyscy muszą zrozumieć, że szkodliwe działania Federacji Rosyjskiej mają na celu zniszczenie gruzińskiej państwowości i demokracji oraz odebranie Gruzinom wolności" - mówił Irakli Alasania.

Gruziński ambasador przy Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślił, że Gruzja oczekuje od ONZ zaangażowania się w rozwiązanie konfliktu z Rosją. Zaznaczył, że Gruzja uważa warunki ustalone z pomocą prezydenta Sarkozym za podstawę dla negocjacji, które powinny być prowadzone pod egidą ONZ z pełnym szacunkiem dla terytorialnej integralności i suwerenności Gruzji.

Irakli Alasania dodał, iż jego kraj czeka na rezolucję ONZ. Dokument ma zdecydowanie wezwać Moskwę do przestrzegania warunków porozumienia pokojowego i skrytykować działania wojenne Rosji na terenie Gruzji.
"Ta rezolucja ma być potwierdzeniem zobowiązań podjętych szczególnie przez Rosję, która - mimo deklaracji i obietnic na najwyższym poziomie - kontynuuje agresywną okupację i nieludzkie działania na suwerennym terytorium Gruzji" - mówił gruziński ambasador przy ONZ.

Rosja zgodziła się wycofać jutro swoje siły z gruzińskiego Gori do pozycji sprzed konfliktu. Poinformował o tym reporterów francuski ambasador w Gruzji Eric Fournier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.