Facebook Google+ Twitter

Rosja: Chleb w moskiewskich sklepach socjalnych nie zdrożeje

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-08-31 21:52

Ceny popularnych gatunków chleba w sklepach moskiewskich, gdzie mogą zaopatrywać się ludzie w trudnej sytuacji materialnej, nie będą podnoszone - zapewnił we wtorek w telewizji TVC mer Moskwy Jurij Łużkow.

Agencja RIA Nowosti przypomina, że niezwyczajne upały i susza panujące od połowy lipca w europejskiej części Rosji zniszczyły zbiory zbóż na powierzchni niemal 11 mln ha. Z tego powodu zaczęły drożeć wyroby zbożowe: mąka, kasze, pieczywo. Władze Rosji podjęły decyzję o czasowym (od 15 sierpnia do 31 grudnia br.) zakazie eksportu zbóż.

"Będziemy to kontrolować. Ceny popularnych gatunków chleba w sklepach socjalnych w ogóle nie będą podnoszone" - powiedział Łużkow.

Przypomniał, że w Moskwie jest około 400 takich sklepów. Zaznaczył, że ceny pieczywa w Moskwie "już rosną", ale ten wzrost jest jednym z najmniejszych w kraju. Zdaniem mera rosyjskiej stolicy problemów z artykułami spożywczymi w Moskwie nie będzie.

Łużkow oświadczył, że zamierza pojechać na Białoruś i porozmawiać z prezydentem Alaksandrem Łukaszenką o dostawach produktów do Moskwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.