Facebook Google+ Twitter

Rosja do 2030 roku zainwestuje 400 mld dol. w sektor gazowy

Rosyjski minister energii Siergiej Szmatko zapowiedział, że do końca 2030 roku Rosja zainwestuje ponad 400 mld. dolarów i znacznie zwiększy produkcję gazu.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oraz minister energii Siergiej Szmatko. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dmitry_Medvedev_30_May_2008-1.jpgJak donosi agencja RIA Novosti, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, rosyjski minister energii Siergiej Szmatko powiedział, że "ogólnie, wysokość inwestycji (w sektor gazowy - przyp. red.) do 2030 roku szacuje się na kwotę od 12,3 bln do 14.7 bln rubli w cenach stałych na dzień 1 stycznia 2010 roku."

Oznacza to, że rosyjskie władze, w ciągu kolejnych 20 lat, chcą wydać na rozwój sektora gazowego astronomiczną sumę od 400 mld do nawet 500 mld dolarów, czyli ok 20-25 mld dol. rocznie. Dla porównania, dochody budżetu Polski w 2010 roku wynieść mają ok 80 mld dol.

Rosyjski minister powiedział także, że zgodnie z ogólnym planem rozwoju sektora gazowego, roczna produkcja rosyjskiego gazu w latach 2010-2030 wzrośnie z 650 mld do biliona metrów sześciennych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przyczyną wysokich nakładów Rosji na gazową infrastrukturę przesyłową jest jej fatalny stan techniczny.
Gazociągi te były budowane ze stali stosowanej w przemyśle zbrojeniowym ,która poprzez zawartość pierwiastków stopu zupełnie nie nadaje się do produkcji rur.
Dziś po kilkudziesięciu latach ich pracy korodują i się sypią na potęgę.
Znawca tematu Witold Szirin Michałowski naczelny pisma "Rurociągi" twierdzi że konieczny będzie inwestycja na poziomie 1100 miliardów Euro aby to wyremontować . Są to i tak astronomiczne koszty a konieczne są nowe inwestycje takie jak flagowy " Nord Stream" .
Zatem aby sprostać tym wyzwaniom konieczne jest zwiększenie wydobycia i utrzymanie wysokiej ceny za sprzedawany na światowych rynkach rosyjski gaz.
Polityka poprzedniego rządu zmierzająca do wielokierunkowego zabezpieczenia gospodarki energetycznej państwa bardzo nie podobała się gazowemu potentatowi .
Ale nastał nowy i z ochotą podpisuje niekorzystny dla Polski kontrakt gazowy na następne 30 lat.
I nawet nie straszne mu pomruki wielkich komisarzy EU .
Więcej na temat w formacie mp3 aby jechać i słuchać tu:
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21925
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21927
lub w na piśnie w pdf.
http://www.rurociagi.com/

Są to tematy przemilczane i nie komentowane przez wiodące media.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.