Facebook Google+ Twitter

Rosja domaga się od Gruzji zwrotu rakiet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-18 12:57

Rosyjskie Ministerstwo Obrony nalega, by Gruzja oddała samochód wojskowy przejęty wczoraj w strefie gruzińsko-abchaskiego konfliktu. Rosja domaga się też zwrotu rakiet, które przewoziła ciężarówka.


Doradca dowódcy wojsk lądowych Rosji - pułkownik Igor Konaszienkow powiedział, że przechwycony "w bandycki sposób" samochód wraz z uzbrojeniem powinien być zwrócony siłom pokojowym. Pułkownik Konaszienkow dodał, że zajęte przez gruzińskie siły policyjne rakiety przeciwczołgowe stanowią wyposażenie jednostki zmotoryzowanej sił pokojowych.

Wczoraj w Gruzji zatrzymano żołnierzy rosyjskich sił pokojowych. Wojskowi przewozili samochodem 20 rakiet. Rosyjskie media podały, że zatrzymanych żołnierzy było czterech, gruzińskie mówią o czternastu zatrzymanych.
Dziś w nocy żołnierze po przesłuchaniu zostali wypuszczeni na wolność. Gruzini nie zwracają jednak samochodu z bronią. Argumentują, że rakiety zostały wwiezione na terytorium kraju z naruszeniem mandatu sił pokojowych i bez uzgodnienia z gruzińskimi władzami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Rakiety przeciwczolgowe stanowia wyposazenie jednostki sil pokojowych"

A w Czeczenii 150% na Putina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.