Facebook Google+ Twitter

Rosja: Dostawy gazu mogą być zakłócone, ostrzega Władimir Putin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 20:08

Władimir Putin ostrzegł Unię Europejską, że dostawy gazu przez Ukrainę mogą zostać zakłócone z powodu sporu o płatności za paliwo pomiędzy Moskwą i Kijowem.

Szef rosyjskiego rządu zadzwonił w tej sprawie do Karla Reinfeldta, premiera przewodzącej w tym półroczu pracom Unii Szwecji. Putin miał stwierdzić, że „mogą powstać problemy z tranzytem rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy do odbiorców w Europie".

Dodał, że z Kijowa napływają sygnały, w tym oficjalnymi kanałami o możliwych problemach z opłatą za dostawy rosyjskiego gazu. Reinfeldt zapewnił Putina, że przekaże obawy Moskwy Komisji Europejskiej.

Służba prasowa premiera Rosji poinformowała, że rozmowa odbyła się w ramach dialogu Moskwy z kierownictwem Unii Europejskiej przewidującego wzajemną wymianę informacji odnośnie aktualnych problemów, w tym dotyczących sfery energetycznej.

Premier Rosji już w piątek stwierdził publicznie, że Ukraina znów może mieć problemy z opłatą za rosyjski gaz. Władimir Putin doszedł do takiego wniosku po rozmowie telefonicznej z premier Ukrainy, Julią Tymoszenko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.