Facebook Google+ Twitter

Rosja: Duma ''głęboko zaniepokojona'' uchwałą polskiego Sejmu o agresji rosyjskiej w 1939 r.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 10:59

Komitet do Spraw Międzynarodowych rosyjskiej Dumy wyraził "głębokie zaniepokojenie" uchwałą polskiego Sejmu dotyczącą radzieckiej agresji na Polskę w 1939 roku. Komitet zawarł swoją ocenę wydarzeń z historii i uchwały Sejmu w liście skierowanym do Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP.

W liście, którego treść dotarła do mediów, można przeczytać, że "dostrzeganie oznak ludobójstwa w stalinowskich represjach wobec polskich żołnierzy i zapominanie o czynie radzieckich żołnierzy, którzy wyzwalali Polskę i uratowali Polaków przed unicestwieniem, jest bluźnierstwem".

Komitet do Spraw Międzynarodowych Dumy przyznaje, że 17 września 1939 roku jest bez wątpienia tragiczną datą w historii Polski, ale - według autorów listu- "to nie ona określiła losy państwa polskiego w XX wieku". Rosyjska Duma zgadza się jednocześnie z polskim Sejmem, że stosunki dwustronne wymagają poszanowania prawdy historycznej.

Na razie nie wiadomo, czy list wystosowany przez Komitet do Spraw Międzynarodowych Dumy będzie jedyną reakcją na uchwałę polskiego Sejmu dotyczacą radzieckiej agresji. Niektórzy deputowani chcą udzielenia bardziej zdecydowanej odpowiedzi na dokument przygotowany przez polskich posłów. Decydujące będzie tu stanowisko największej frakcji parlamentarnej tworzonej przez prorządową partię Jedna Rosja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.