Facebook Google+ Twitter

Rosja. Dwa boeingi leciały prosto na siebie. Piloci nie wiedzą dlaczego

W środę, około godziny 10 czasu moskiewskiego (7 czasu polskiego), nad Moskwą mogło dojść do zderzenia dwóch boeingów należących do rosyjskich linii lotniczych - UT-Air oraz Transaero.

Boeing 737-400 w barwach linii Transaero / Fot. Arpingstone (Wikimedia Commons)Rosyjski portal Life News w czwartkowy poranek poinformował, że maszyna linii Transaero, wykonująca lot z Erywania do Moskwy, z nieznanych przyczyn zboczyła z kursu i znalazła się nad obwodnicą stolicy Rosji (ok. 25 km od centrum miasta). Ścieżka lotu boeinga pokryła się z innym samolotem lecącym z Archangielska.

Maszyny do momentu zbliżenia się do granicy 2,5 kilometra leciały wprost na siebie na wysokości około 600 metrów. Kontroler lotów zalecił pilotom samolotu linii UT-Air natychmiastowe zwiększenie wysokości do 900 metrów, a samolotowi z Armenii skręcenie w lewo.

W ten sposób boeing Transaero znalazł się nad 3. Kręgiem Transportowym (ok. 5 km od Kremla), co jest absolutnie zabronione. Dodatkowo wciąż leciał na krytycznej wysokości sześciuset metrów. Maszyna widoczna była nad Prospektem Kutuzowa, prowadzącym do siedziby rosyjskiego rządu i w okolicach Kremla. Dopiero po powrocie na właściwy kurs kontrola lotów lotniska Wnukowo zezwoliła na lądowanie.

Life News dodaje, że piloci boeinga należącego do Transaero nie potrafią wyjaśnić, jak mogło dojść do tego incydentu. Materiałami dotyczącymi zdarzenia ma zająć się federalna służba ds. nadzoru w sferze transportu (Rostransnadzor).

"Podczas lądowania w trybie automatycznym na moskiewskim lotnisku Wnukowo wskutek wadliwie działających naziemnych urządzeń nawigacyjnych doszło do nieznacznego zboczenia statku powietrznego z kursu podejścia".

"Załoga we właściwym czasie profesjonalnie zareagowała na awarię automatyki naziemnej i o godz. 10.00 posadziła samolot w trybie ręcznym. Bezpieczeństwo pasażerów nie było zagrożone" - czytamy w oświadczeniu Transaero.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tam umiano problem rozwiązać . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.