Facebook Google+ Twitter

Rosja: Eksplozja w składzie amunicji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 15:05

Na obrzeżach miasta Uljanowsk na południu Rosji płoną składy amunicji. Na razie potwierdzono śmierć jednej osoby, a 35 uznaje się za zaginione. Niewykluczone, że liczba ofiar wzrośnie.

Do szpitali wciąż przywożeni są ranni. Z okolicy magazynów ewakuowano trzy tysiące osób. Ponad połowa z nich to mieszkańcy położonej blisko wybuchów dzielnicy zamieszkałej przez wojskowych. Wstrzymano ruch pociagów na linii kolejowej biegnącej wzdłuż składów.

Władze miasta zaapelowały do ludności by zgromadziła zapasy wody pitnej i zaopatrzyła się w medyczne maski ochronne. Wybuchy są tak silne, że słychać je z odległosci kilkunastu kilometrów.
Według pierwszych relacji, pożar mógł powstać w trakcie utylizacji starej amunicji.

Władze miasta poinformowały, że płoną magazyny z konwencjonalną amunicją i zapewniły, że nie ma ma niebezpieczeństwa rozprzestrzenienia się pożaru na składy z bronią chemiczną.

Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna Ministerstwa do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych oraz karetki pogotowia. Prokuratura wojskowa z Moskwy zamierza sprawdzić, czy amunicja była własciwie przechowywana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.