Facebook Google+ Twitter

Rosja grozi NATO kolejną wojną w Gruzji

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow oświadczył dziś, że gruzińskie starania o członkostwo w NATO mogą doprowadzić do kolejnej wojny.

Siergiej Ławrow. / Fot. ai Mörk, Creative Commons Attribution 3.0, Wikimedia CommonsPrzemawiając dziś na konferencji prasowej, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył, że ostrzegł swoich kolegów z krajów NATO przed "pchaniem obecnego gruzińskiego reżimu w powtórkę wojny z 2008 roku".

Czytaj też: Rosja grozi NATO bronią jądrową


Kontrowersyjna wypowiedź szefa rosyjskiej dyplomacji padła niedługo po zakończeniu posiedzenia Rady NATO-Rosja w Brukseli i może być odpowiedzią na rosnące nadzieje Gruzji na członkostwo w Pakcie Północnoatlantyckim.

W czasie niedawnej wizyty w Gruzji, sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wyraził opinię, że państwo to poczyniło duże postępy w staraniach o przystąpienie do Paktu. "Kolejne reformy będą przepustką Gruzji do członkostwa, a NATO jest tutaj, by pomóc" - powiedział Rasmussen podczas spotkania z gruzińskim prezydentem.

Czytaj też: Gruzja zablokuje członkowstwo Rosji w WTO?


Gruzińska droga do NATO rozpoczęła się w 2003 roku, tuż po "Rewolucji róż", która wyniosła Michaiła Saakaszwilego na urząd prezydenta Gruzji. W kwietniu 2008 roku na szczycie w Bukareszcie członkowie NATO przyjęli Plan Działań na Rzecz Członkostwa w NATO (MAP), który objejmować miał Gruzję i Ukrainę. Procedura akcesyjna została jednak przerwana w wyniku rosyjskiej inwazji na Gruzję w sierpniu 2008 roku.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

jozef stalin
 • jozef stalin
 • 25.01.2012 01:19

nie plec bzdur o;sypaniu sie Rosji;

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Ewiak
 • Ryszard Ewiak
 • 10.12.2011 09:48

Ławrow ma rację. Gruzińskie starania o członkostwo w NATO rzeczywiście mogą doprowadzić do kolejnej wojny. Gruzja jest niezwykle niebezpiecznym punktem zapalnym. Wskazuje na to jednoznacznie analiza biblijna. W Księdze Daniela czytamy: "I powróci [król północy = Rosja] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [oznacza to finansowe i polityczne trzęsienie ziemi, rozpad nie tylko strefy euro, ale też UE i NATO. Wojska rosyjskie znów będą stacjonować w wielu krajach dawnego bloku wschodniego]. Potem wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:28-30a, przekład dosłowny). Podczas konfrontacji z Zachodem zostanie użyty "wielki miecz", to jest broń jądrowa (Apokalipsa 6:4). Nie będzie to jednak "koniec świata", lecz "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

Szczegóły tej wojny podane są także w Księdze Liczb: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny]. Potem [podczas Armagedonu] również on na zawsze zgubiony" (24:24, przekład dosłowny).

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
 • jk
 • 08.12.2011 21:21

Bul Komorowski ,przelatując nad Rosją boi się nawet oddychać .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
 • Sumienie Narodu
 • 08.12.2011 20:45

TERAZ GDY BRAK PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO,
GRUZJA dla Rosji staje otworem.
Bul-Komor to za wielki tchórz aby zaprotestować nie mówiąc już o działaniu.
I teraz widać wielkość Lecha Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hiroo Onoda
 • Hiroo Onoda
 • 08.12.2011 15:52

jak się kura ugotuje zjemy po kawałku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 08.12.2011 15:51

ROSJA POMALUTKU, MAŁYMI KROCZKAMI,SIĘ SYPIE - i to jest dobry znak na przyszłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.