Facebook Google+ Twitter

Rosja i Kambodża podpisały dwa Memoranda o współpracy

17 maja 2016 r. państwowa korporacja zarządzająca energetyką atomową Rosatom i państwowa Rada do spraw rozwoju zrównoważonego podpisały dwa dokumenty.

17 maja 2016 r. państwowa korporacja zarządzająca energetyką atomową Rosatom i państwowa Rada do spraw rozwoju zrównoważonego podpisały dwa dokumenty: Memorandum o utworzeniu w Kambodży centrum informacyjnego o energii atomowej i Memorandum o utworzeniu wspólnej grupy robotniczej do spraw pokojowego wykorzystania atomu.
Dokumenty zostały podpisane przez dyrektora generalnego Korporacji Rosatom Sergeja Kirienko ze strony Rosji. Ze strony Kambodży - przewodniczący Rady do spraw rozwoju zrównoważonego, minister środowiska Say Samal. Memoranda zostały podpisane w obecności premiera Rosji D.A. Medvedeva i premiera Królestwa Kambodży Hun Sena w przebiegu jego wizyty do Rosji.
Memorandum o utworzeniu Centrum informacyjnego jest przejawem wzmocnienia współpracy krajów w kształtowaniu akceptowalności publicznej energii jądrowej w Królestwie.Przewiduje się, że Centrum zostanie przestrzenią wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dla różnych grup ludności, po pierwsze dla dzieci, uczniów i studentów. Będzie to działalność non-profit skierowana na popularyzację wszystkich aspektów pokojowego użycia energii jądrowej. Centrum spowoduje wzrost wiedzy ludności Kambodży o zasadach funkcjonowania branży atomowej, perspektywach rozwoju krajowej energetyki jądrowej, przemysłu atomowego, zwiększenie prestiżu pracy w branży wśród młodzieży.
Memorandum o utworzeniu grupy roboczej w sprawie energetyki jądrowej prowadzi regularne spotkania ekspertów obu krajów w sprawie ustalenia i realizacji wspólnych projektów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.