Facebook Google+ Twitter

Rosja i UE zgadzają się w sprawie obserwatorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-09 12:12

Rosja i Unia Europejska zawarły porozumienie w sprawie obecności obserwatorów, którzy będą monitorować dostawy gazu do krajów europejskich. Unia Europejska zapewniła, ze dzięki temu dostawy rosyjskiego gazu zostaną wznowione tak szybko, jak będzie to możliwe.

Rosja wyraziła zgodę na obecność obserwatorów unijnych i ukraińskich po rosyjskiej stronie granicy z Ukraina. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, czy Kijów zgodził się na obecność obserwatorów rosyjskich na jej terytorium.

Komisja Europejska potwierdziła, ze jest porozumienie w sprawie wysłania unijnych ekspertów na Ukrainie. W oświadczeniu dla mediów Bruksela stwierdza, ze szczegóły misji monitorującej zostały uzgodnione.

Siedmiu polskich ekspertów od spraw gazowych zostało wstępnie wytypowanych do wyjazdu na Ukrainę i do Rosji. Wśród nich jest dwóch przedstawicieli Gaz-Systemu. Do takich informacji dotarło Polskie Radio. Lista ekspertów ma być dzisiaj wstępnie zatwierdzona podczas posiedzenia Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

Nie wiadomo jednak, kiedy eksperci mieliby pojechać na misje. Zakłada sie bowiem, że do obserwacji instalacji gazowych pojadą najpierw specjaliści wytypowani przez Komisje Europejska, a dopiero potem dołączą do nich eksperci z poszczególnych krajów członkowskich Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.