Facebook Google+ Twitter

Rosja i Ukraina nadal negocjują w sprawie dostaw gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-31 08:49

W Moskwie będą kontynuowane rozmowy na temat handlu gazem z Ukrainą. Porozumienie musi zostać osiągnięte do północy, w przeciwnym razie Rosjanie wstrzymają dostawy tego surowca.

Gazprom żąda, aby przed rozpoczęciem negocjacji na temat dostaw gazu w przyszłym roku Ukraińcy spłacili ponad 2 miliardy dolarów długu. Na tę sumę składają się opłaty za paliwo dostarczone w listopadzie i grudniu oraz kary nałożone za przekroczenie terminów. Wieczorem sekretariat ukraińskiego prezydenta poinformował, że Kijów już zapłacił za ostatnie dwa miesiące tego roku. Później przedstawiciel Naftohazu Ukrainy Walentyn Zemlianskyj sprecyzował, że dopiero rozpoczęło się przelewanie pieniędzy. Wieczorem rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprianow powiedział, że na konta jego firmy nie nadeszły jeszcze żadne środki.

Naftohaz Ukrainy chce także, aby negocjacje na temat kar za przekraczanie terminów spłaty odbyły się dopiero po 1 stycznia. Ukraińcy nie będą zapewne także zadowoleni z przyszłorocznej ceny gazu - ma ona wynieść 418 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - obecnie jest ona ponad dwa razy mniejsza i wynosi 179,5 dolara.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rosja Ukraina gaz


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.