Facebook Google+ Twitter

Rosja i Wenezuela rozpoczęły współpracę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-26 13:35

W obecności prezydentów Rosji i Wenezueli podpisano dwa memoranda o współpracy w sferze energetycznej i gazowej. Dmitrij Miedwiediew i Hugo Chavez spotkali się w Orenburgu we wschodniej Rosji.

Prezydent Miedwiediew podziękował przywódcy Wenezueli za wsparcie moralne Rosji w jej konflikcie z Gruzją oraz za niedawne ciepłe przyjęcie w Wenezueli dwóch rosyjskich bombowców TU-160 . Dodał, że pod koniec listopada u wybrzeży Wenezueli odbędą się wspólne manewry morskie. Prezydent Chavez powiedział, że pojawiła się szansa powołania wspólnego rosyjsko-wenezuelskiego banku i wspólnego konsorcjum gazowego.

Tymczasem wczoraj wieczorem po spotkaniu prezydenta Chaveza z premierem Władimirem Putinem pojawiła się informacja, że Rosja udzieli Wenezueli kredytu w wysokości miliarda dolarów na cele współpracy wojskowej. Premier Putin zapowiedział, ze Rosja jest gotowa rozpatrzeć możliwość współpracy z Wenezuelą w wykorzystanie energii atomowej do celów pokojowych.

Szef rosyjskiego rządu poinformował jednocześnie, że pod koniec października ruszy w Wenezueli pierwsza platforma wiertnicza Gazpromu. Prezydent Wenezueli przekazał prezydentowi i premierowi Rosji pozdrowienia od przywódców Kuby - Raula i Fidela Castro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.