Facebook Google+ Twitter

Rosja i Włochy podpiszą dokumenty ws. gazociągu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-15 12:56

Moskiewski dziennik „Kommiersant" informuje, że podczas dzisiejszego spotkania premierów Rosji i Włoch w Soczi zostaną podpisane 4 dokumenty dotyczące gazociągu Południowy Strumień. Ma on przesyłać gaz z Rosji do Europy Południowej i Środkowej po dnie Morza Czarnego.

„Kommiersant" pisze, że wizyta Berlusconiego powinna przejść do historii jako początek gazowego projektu Południowy Strumień. Gazprom podpisze z koncernami gazowymi z Grecji, Bułgarii i Serbii porozumienia o utworzeniu spółek, mających budować gazociąg Południowy Strumień. Natomiast z włoskim koncernem ENI zostanie parafowane jedynie uzupełnienie do wcześniejszego memorandum, dotyczącego realizacji projektu.

„Kommiersant" dodaje, że „podobny propagandowy sukces" dotyczący budowy gazociągu Południowy Strumień jest możliwy dzięki przyjazdowi do Soczi premiera Włoch. Gazeta nie wyklucza , że za wsparcie Gazpromu Silvio Berlusconi może zażądać ustępstw w wielu ważnych dla Włochów projektach. Dziennik pisze, że jutrzejszy przyjazd do Soczi premiera Turcji.powinien umocnić sukces Rosji w gazowej wojnie nerwów z Europą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.