Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6736 miejsce

Rosja. Internetowy hit: "Nie będziesz całował ręki Pana swego"

Pocałunek w kulturze europejskiej, jest wyrazem miłości i przyjaźni, której objawem staje się dotknięcie kogoś ustami, zwykle z jednoczesnym cmoknięciem. Tak też było zapewne, w Monastyrze Wałaamskim, w Rosji.

 / Fot. screenSłynny był kiedyś w Polsce i na świecie pocałunek Breżniewa. Dziś furorę robi w internecie pocałunek złożony na dłoni Władimira Putina przez Prawosławnego Patriarchę Jerozolimy Teofila III.

Doszło do niego podczas wizyty w domniemanym miejscu chrztu Chrystusa, w rzece Jordan – czytamy w serwisie newsweek.pl.

Niestety, prezydent Rosji, Władimir Putin nie lubi być całowany. Przekonał się o tym prawosławny duchowny, podczas spotkania z energicznym i postępowym prezydentem Rosji.Film pokazuje oburzenie Władimira Putina, który szybko i sprytnie cofa rękę od ust prawosławnego popa. Nagranie stało się hitem w Rosji. W ciągu jednego dnia od zamieszczenia go w internecie, zdobył ponad pół miliona odtworzeń.

Do niespodzianego "incydentu z pocałunkiem" - jak wydarzenie określają rosyjskie media - doszło podczas oficjalnej wizyty Władimira Putina w Monastyrze Wałaamskim, na jeziorze Ładoga.

Rzecznik prasowy prezydenta Dimitrij Peskow, wyjaśnił, że duchowny prawosławny "jest obcokrajowcem i jest bardzo emocjonalny". Czy duchowo, czy też politycznie – tego nie powiedział.

Rzecznik Dimitrij Peskow uzupełnił, że Władimir Putin i Ojciec Metody prawosławia, znają się od 10 lat i prezydent Putin ostrzegał go wcześniej, przed "zbyt wylewnymi gestami czułości". Ale ojciec Metody najwidoczniej zrozumiał to na swój sposób.

Według agencji prasowej Interfax, Ojciec Metody, który pochodzi z Macedonii, jest zdania, że w całowaniu prezydenckiej dłoni, zwłaszcza przywódcy wielkiej Rosji, nie ma nic niewłaściwego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.