Facebook Google+ Twitter

Rosja: "Izwiestia" o uroczystościach na Westerplatte

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-30 10:05

Rosyjskie media coraz więcej uwagi poświęcają obchodom rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się na Westerplatte.

Dziennik "Izwiestia" odnotowuje, że do Polski na obchody przyjedzie Szef Narodowej Rady Bezpieczeństwa USA generał James Jones. Gazeta cytując rzecznika polskiego MSZ zwraca uwagę, że skład amerykańskiej delegacji został w ostatniej chwili poszerzony.

"Izwiestia" na stronie internetowej pisze, że na obchody przybędzie 30 zagranicznych delegacji w tym 19 premierów. Informuje, że oprócz premiera Władimira Putina na uroczystości przyjadą między innymi szefowie rządów Niemiec, Francji, Włoch i Ukrainy, zaś Parlament Europejski ma reprezentować jego przewodniczący, Jerzy Buzek.

Gazeta przypomina czytelnikom, że "druga wojna światowa rozpoczęła się 1 września od napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę". Dodaje, że samo "Westerplatte jest symbolem polskiego oporu". Gazeta zapoznaje czytelników z historią Westerplatte i z "heroiczną obroną" tego miejsca przez polski garnizon.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.