Facebook Google+ Twitter

Rosja: Kolejny wybuch w Uljanowsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-23 17:24

Zginęło co najmniej 8 żołnierzy, a dwóch zostało rannych. W tym samym składzie 10 dni temu miała miejsce seria wybuchów, w których zginęło dwóch żołnierzy.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony, do dzisiejszej eksplozji doszło przy ładowaniu amunicji na samochód. Wybuch jednego z ładunków spowodował eksplozję pozostałych bomb załadownych na pojazd. Pociski rozrzucone po niedawnym pożarze miały być wywiezione w bezpieczne miejsce i zdetonowane. Według wstępnych informacji, zginęli żołnierze z grupy rozminowującej teren.

13 listopada w Uljanowsku w tym samym arsenale rosyjskiej marynarki wojennej doszło do pożaru i wybuchów w jednym z magazynów, gdzie dokonywano utylizacji starych pocisków. Prawdopodobnie naruszono wówczas technologię ich niszczenia. Zginęły wówczas 2 osoby, a 60 zostało rannych.

Zdaniem ekspertów do wypadków rosyjskich bazach wojskowych dochodzi z powodu słabego wyszkolenia żołnierzy i wyposażenia ich w przestarzały sprzęt. Dodatkowo wojskowi ignorują procedury bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.