Facebook Google+ Twitter

Rosja: Kondolencje dla prezydenta i premiera wz. z katastrofą pociągu Newski Ekspres

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 20:45

Prezydent Lech Kaczyński złożył kondolencje prezydentowi Rosji związku z katastrofą pociągu Newski Ekspres na trasie między Petersburgiem a Moskwą. Wcześniej kondolencje na ręce premiera Rosji Władimira Putina złożył premier Donald Tusk.

Prezydent Lech Kaczyński złożył kondolencje prezydentowi Rosji związku z katastrofą pociągu Newski Ekspres na trasie między Petersburgiem a Moskwą.

W piatek wieczorem w zamachu terrorystycznym na pociąg zginęło, według różnych szacunków, od 26 do 39 osób, a prawie 100 zostało rannych.

Lech Kaczyński wyraził ogromny smutek i poruszenie w związku z informacją o wielu ofiarach i rannych. W imieniu własnym i wszystkich Polaków przekazał wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i osób zaginionych. Podkreślił, że głęboko wierzy, iż ranni szybko powrócą do zdrowia, a liczba ofiar nie będzie się zwiększać.

Wcześniej kondolencje na ręce premiera Rosji Władimira Putina złożył premier Donald Tusk. Polski premier wyraził współczucie i żal w związku ze śmiercią obywateli Rosji. Rannym w wyniku tego wypadku życzył w imieniu polskiego rządu szybkiego powrotu do zdrowia.

Do zamachu przyznaje się neonazistowska organizacja "Autonomiczna Grupa Bojowa Combat 18". Prokuratura wszczęła postępowanie karne z artykułu mówiącego o terroryzmie.

Prezydent Rosji zarządził, by śledztwo w sprawie zamachu traktowane było z najwyższą wagą. Dmitrij Miedwiediew zdecydował o udzieleniu ofiarom tragedii pomocy finansowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.