Facebook Google+ Twitter

Rosja kwestionuje eksport "macedońskich" jabłek z polskich sadów

Serwis Sputnik News podaje za obwieszczeniem Rossielchoznadzoru o odkryciu eksportu jabłek z fałszywym certyfikatem. Według rosyjskiego nadzoru sanitarnego owoce rzekomo pochodzące z Macedonii, posiadały dokumenty preparowane w Polsce.

Kochajta Polskie Sady. http://www.bumerangmedia.com/2014/08/na-zosc-putinowi.html / Fot. S. KramerSpotkanie robocze asystenta kierownika Rossielchoznadzoru Aleksieja Aleksiejenko z ministrem rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej Macedonii Michaiłem Cwietkowem, przyniosło owocne ustalenie w postaci informacji właściwej dla dziedziny kontroli i nadzoru weterynaryjnego i fitosanitarnego.

Omówieniu poddano szereg kwestii, z których jedna została starannie wyselekcjonowana przez serwis Sputnik News. Tak więc, pomijając szczegóły dotyczące możliwości stworzenia warunków dla stabilnego i bezpiecznego handlu towarami pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, można dowiedzieć się o skandalicznym (w domyśle) procederze nielegalnych transportów.

Według ustaleń władz Rosji i Macedonii, na terytorium FR wwożone są jabłka z fałszywymi certyfikatami, które podają Macedonię za kraj ich pochodzenia. Stwierdzono, że kwestionowane świadectwa zostały spreparowane w Polsce. Rosyjskie media alarmują zatem, że "Polska eksportuje do Rosji swoje jabłka z napisem 'Macedonia'."

Premier Macedonii Nikoła Gruewski zapowiada radykalne wzmocnienie walki z nielegalnym reeksportem produktów z jego kraju.


źródła: rossielchoznadzor
Sputnik News

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.