Facebook Google+ Twitter

Rosja musi zwrócić uwagę na prawa człowieka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-20 21:21

Sekretarz Generalny Rady Europy Terry Davis wezwał Moskwę do przeprowadzenia wnikliwego śledztwa, które ujawni zabójców rosyjskiego adwokata Stanisława Markiełowa i dziennikarki Anastazji Baburowej. Z podobnym apelem zwrócił się szwajcarski deputowany Dick Marty, autor raportu o przestrzeganiu praw człowieka w regionie Kaukazu.

Sekretarz Generalny w wydanym komunikacie podkreślił, że morderstwo Stanislawa Markelowa, adwokata osób, broniących praw człowieka w Czeczenii jest tragiczną kontynuacją zabójstw popełnionych w Rosji na osobach zaangażowanych w obronę praw człowieka. Wpisuje się w to także morderstwo dziennikarki Anastazji Baburowej.

Zdaniem Terry'ego Davisa fakt, że adwokat, był obrońcą zamordowanych Mokhamadsalakha Masayeva i Anny Politowskiej, daje dużo do myślenia. Sekretarz Generalny Rady Europy zaznaczył, że na Rosji spoczywa obowiązek postawienia sprawców przed sądem i ujawnienia mocodawców tych zbrodni.Jeśli tak się nie stanie, Rosja straci wiarygodność jako państwo prawa, respektujące wolność wypowiedzi i prawa człowieka.

Szwajcarski deputowany Dick Marty oświadczył natomiast, że ostatnie morderstwa dowodzą, iż obrońcy praw człowieka w Rosji znajdują się w niebezpieczeństwie. Podkreślił, że władze rosyjskie, powinny działać stanowczo i dać wyraźny sygnał, że a sprawcy tych zbrodni będą ukarani.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.