Facebook Google+ Twitter

Rosja naśle na nas hakerów i szpiegów?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-15 08:25

Kreml grozi "asymetryczną odpowiedzią" na budowę w elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. "Dziennik" pisze, że w odpowiedzi na budowę tarczy w Polsce mogą zaatakować nas rosyjscy hakerzy.

Oleg Gordijewski, były agent KGB który w latach 80. zbiegł na Zachód, mówi "Dziennikowi", że bardzo prawdopodobną odpowiedzią Rosji jest militaryzacja Kaliningradu i Morza Bałtyckiego. W reakcji na instalację tarczy Rosjanie mogą na przykład rozmieścić w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim lądowy system balistyczny Iskander-3 wyposażony w rakiety krótkiego zasięgu.

Z kolei były agent sowieckiego wywiadu wojskowego GRU Wiktor Suworow uważa, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem po wybudowaniu bazy USA w Polsce będzie atak hakerów, podobny do ataku na Litwę z początku lipca tego roku i Estonię w 2007 roku.

Suworow podkreśla, że ataki cybernetyczne mają dwie zalety: po pierwsze trudno udowodnić, że organizował je rząd, a po drugie wciąż nie jest to zakazane przez prawo międzynarodowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.