Facebook Google+ Twitter

Rosja - NATO. Zamrożenie współpracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 20:13

Rosja poinformowała NATO o zamrożeniu współpracy wojskowej z członkami sojuszu.

Rzecznik NATO Carmen Romero powiedziała, że taką decyzję podjął minister obrony Rosji i na razie nie wiadomo, czy odbije się to na tranzycie towarów NATO do Afganistanu przez terytorium Rosji.

Konstantin Kosaczow, przewodniczący Komisji do Spraw Międzynarodowych Dumy, powiedział, że Rosja nie jest obecnie zainteresowana współpracą „z takim Sojuszem, który nie reaguje na sedno sytuacji, a próbuje występować jako instrument geopolityki".

Kosaczow zaznaczył, że bez Rosji NATO będzie trudniej wypełniać misję w Afganistanie, trudniej będzie także o wymianę informacji na temat irańskiego i północnokoreańskiego programu nuklearnego, czy wielu regionalnych konfliktów, włączając Bliski Wschód.

Rosyjski deputowany dał do zrozumienia, że zamrożenie kontaktów jest wynikiem wspierania przez NATO Gruzji. Jego zdaniem, zahamowanie współpracy wojskowej Rosji z NATO nie jest nieodwracalne. Zwrócił uwagę, że świat musi dostrzec także - na przykład - wyniki bombardowań przez Gruzję miejscowości położonych w Osetii Południowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.