Facebook Google+ Twitter

Rosja nie chce wydać Ukrainie Janukowycza

"Janukowycz wciąż jest ukraińskim prezydentem" - mówi Jurij Czajka, rosyjski prokurator generalny i oświadcza, że nie widzi podstaw do wydania Ukrainie obalonego prezydenta.

 / Fot. By News UTR [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsJak podaje dziennik.pl, Jurij Czajka nie widzi podstaw do wydania Ukrainie prezydenta Janukowycza. Według niego, "Janukowycz nie popełnił żadnego przestępstwa i dlatego nie ma podstaw do jego ekstradycji. A ten rząd, który dziś jest w Kijowie, uzyskał władzę w wyniku zbrojnego przewrotu. Mówię to jako prawnik" - podkreślił.

Pod koniec lutego Prokuratura Generalna Ukrainy wszczęła procedury ekstradycji Janukowycza z Rosji. Ukraińscy śledczy ogłosili, że Janukowycz jest oficjalnie podejrzany o umyślne zabójstwo oraz, że ponosi całkowitą winę za śmierć demonstrantów podczas starć z milicją na Majdanie. Kijów żąda jego natychmiastowej ekstradycji.

Wiadomo, że obalony przez protesty Janukowycz opuścił Ukrainę i schronił się na terytorium Rosji. Dokładne miejsce jego pobytu nie jest znane.

Od 18 lutego, w wyniku zamieszek i starć, które miały miejsce w centrum Kijowa między przeciwnikami władz a opozycją śmierć poniosło 82 ludzi. Jednak, zdaniem służb medycznych, władze mocno zaniżają te liczby. Wolontariusze uważają, że w trakcie protestów zabitych zostało ponad 700 osób.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.