Facebook Google+ Twitter

Rosja nie wygrywa w Dniu Rosji! Polacy mogą być spokojni?

Dzisiejszy mecz Polaków z Rosjanami przypada dokładnie w dniu ich święta - Dnia Rosji. Porzućmy jednak nasz strach i obawy przed tym spotkaniem. Powód? Rosjanie nie potrafią wygrywać z rywalami w dniu 12 czerwca!

Rosja nie wygrywa w Dniu Rosji! Polacy mogą być spokojni? / Fot. EPA/AIDAN CRAWLEY12 czerwca to data szczególna dla większości Rosjan. W historii tego kraju co najmniej kilka wydarzeń nierozerwalnie związanych jest z tą datą. W 1990 roku pierwszy Zjazd Deputowanych Ludowych Federacji Rosyjskiej zatwierdził "Deklarację w sprawie suwerenności państwowej RSFRR". Śmiało można stwierdzić, iż stało się to początkiem końca wielkiego Związku Radzieckiego. W 1991 roku ZSRR rozpadł się na niepodległe państwa.

W 1992 roku pierwszy prezydent Rosji Borys Jelcyn na mocy swego dekretu nadał dniu 12 czerwca znaczenie święta państwowego, które wstępnie nazywało się "Dniem zatwierdzenia deklaracji w spawie suwerenności państwowej Rosji". 6 lat później Borys Jelcyn w orędziu telewizyjnym zaproponował zmianę nazwy święta na Dzień Rosji. Oficjalnie ta nazwa została wpisana do kalendarza w 2002 roku.

Dzień Rosji to jedno z najmłodszych świąt państwowych w kraju. Symbol jedności narodowej i święto wolności, które obchodzone jest w sposób szczególny w całym kraju. Koncerty, ceremonie wręczania nagród, patriotyczne manifestacje - to krajobraz Dnia Rosji, który w tym roku wypada dokładnie w dniu rozgrywania przez Sborną kolejnego meczu Euro 2012. Pojedynek z Polską na warszawskiej ziemi, ma być dla wielu Rosjan jednym z najważniejszych punktów świętowania Dnia Rosji.

Bez zwycięstwa 12 czerwca!


Piłkarskiej reprezentacji Rosji łatwo jednak nie będzie. Oficjalnie głośno się o tym nie mówi, ale Rosjanie nie potrafią wygrywać w dniu swojego święta. Dzisiejszy pojedynek z Polską będzie dla Rosjan trzecim meczem na wielkiej imprezie rozgrywanym dokładnie w Dniu Rosji od jego ustanowienia. W dotychczasowych dwóch meczach, nasi wschodni sąsiedzi ani razu nie wygrali!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nawet Putin Rosji nie pomoże. Jedziemy z nimi!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.