Facebook Google+ Twitter

Rosja: Nobel dla Obamy "na wyrost"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-11 09:06

Rosyjskie media uważąją, że prezydent Barack Obama dostał nagrodę Nobla na wyrost. Niektóre gazety sugerują nawet, że nagroda nie należala się obecnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych.

Dziennik "Komsomolskaja Prawda" w artykule zatytułowanym "Wojujący Obama dostał pokojową nagrodę" napisał, że prezydent USA "jest najbardziej drogim i skandalicznym laureatem pokojowej nagrody Nobla w historii". Gazeta pisze, że prezydent kraju prowadzącego wojny od razu na dwóch frontach - w Iranie i Afganistanie - od poczatku rozumiał dwuznaczość swojej sytuacji.

Z kolei "Kommiersant" zwraca uwagę, że prezydent Obama sam przyznał, że na razie nie zasłużył na pokojową nagrodę Nobla. Gazeta informuje, że amerykański prezydent będzie miał szansę na przynajmniej częściowe "odpracowanie" nagrody już 18 grudnia. W tym dniu Barack Obama będzie w Kopenhadze, gdzie przyłączy się do niego rosyjski przywódca Dmitrij Miedwiediew.

"Niemal na pewno tego dnia obaj liderzy podpiszą nowe porozumienie o redukcji zbrojeń strategicznych" - twierdzi "Kommiersant".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.