Facebook Google+ Twitter

Rosja: Noszenie masek medycznych ma stać się modne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-17 16:41

Główny lekarz sanitarny Rosji chce, aby noszenie masek medycznych stało się modne. Giennadij Oniszczenko wezwał czołowych rosyjskich projektantów mody do stworzenia atrakcyjnych masek ochronnych.

Oniszczenko zwrócił uwagę, że przed niedawnym meczem Rosja-Słowenia wszystkim kibicom rozdano maski ochronne, ale nałożyły je tylko nieliczne osoby.

- Dlatego w Rosji należy wprowadzić modę na maski - zauważył lekarz. Środki masowego przekazu zwracają jednak uwagę, że główny lekarz sanitarny Rosji chce zaprojektowania atrakcyjnych masek ochronnych w sytuacji, kiedy w aptekach często brakuje zwykłych, najtańszych masek.

W Rosji dotychczas zanotowano ponad 4,5 tysiąca przypadków zachorować na nową grypę. Oficjalnie zmarło na nią 19 osób, według obliczeń mediów z powodu zarażenia wirusem A/H1N1 zmarło ich 28.

Tymczasem samolot Ministerstwa do Spraw Nadzwyczajnych zawiózł na Ukrainę 200 tysięcy opakowań rosyjskiego leku przeciwgrypowego. Specjaliści zapewniają, że wywiezienie tak znacznej partii lekarstwa na Ukrainę nie wywoła jego braków w rosyjskich aptekach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.