Facebook Google+ Twitter

Rosja o tarczy antyrakietowej: Czekamy na wyjaśnienia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-13 14:29

Moskiewski dziennik "Kommiersant" pisze, że Rosja oczekuje od Waszyngtonu wyjaśnień w kwestii budowy tarczy antyrakietowej. Gazeta zwraca uwagę, że wczoraj Bułgaria - w ślad za Rumunią - ogłosiła gotowość do rozmieszczenia u siebie elementów amerykańskiej tarczy.

"Kommiersant" pisze, że oświadczenia premiera Bułgarii dotyczące tarczy antyrakietowej nie wywołały zadowolenia w Rosji. Już tydzień temu Moskwa poprosiła Waszyngton o wyjaśnienia po tym, jak prezydent Rumunii przyznał, że jego kraj jest gotowy rozmieścić rakiety przechwytujące, które staną się częścią nowego systemu przeciwrakietowego Stanów Zjednoczonych.

Gazeta pisze, że minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przypomniał, iż Moskwa zawarła z Waszyngtonem ustalenia odnośnie przeprowadzenia analiz zagrożeń dotyczących rozprzestrzeniania broni rakietowej. Dopiero po nich mogą nastąpić jakieś konkretne decyzje.

"Kommiersant" pisze, że na razie najwidoczniej Stany Zjednoczone nie udzieliły Rosji wyjaśnień odnośnie tarczy. Nie wyklucza, że o planach związanych z tarczą prezydent Barack Obama zamierza osobiście poinformować rosyjskiego przywódcę Dmitrija Miedwiediewa w trakcie ich kolejnego spotkania, które może się odbyć na przełomie marca i kwietnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.