Facebook Google+ Twitter

Rosja odpowiada na propozycje USA. I zaprasza Johna Kerry'ego na rozmowy

Jak podała PAP, Rosja, w odpowiedzi na propozycje USA, przygotowała plan rozwiązania sytuacji na Krymie. W związku z tym, zaproszenie do Moskwy otrzymał John Kerry, amerykański sekretarz stanu.

 / Fot. By Сайт Правительства Российской Федерации [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsJak powiedział szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow, w odpowiedzi na amerykańską propozycję z piątku, powstał rosyjski plan wyjścia z kryzysu ukraińsko-rosyjskiego. Dokument został opracowany we współpracy z Radą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Ławrow poinformował, że amerykański dokument opiera się na założeniu, iż istnieje "rzekomy konflikt między Rosją i Ukrainą". "Nie bardzo nas zadowala ta koncepcja" - podsumował. Rosja nie akceptuje też, by za punkt wyjścia przyjąć "sytuację powstałą w wyniku zamachu stanu".

Swoją propozycję, która opierać się będzie na "uwzględnieniu interesów wszystkich bez wyjątku Ukraińców", Rosja przedstawi bezpośrednio Johnowi Kerry'emu, by następnie kontynuować dialog ze Stanami Zjednoczonymi.

"Zaproponowałem, by przyjechał dzisiaj (Kerry - red.). Moim zdaniem, byliśmy przygotowani do wizyty. On wstępnie się zgodził. Jednak w sobotę zadzwonił i powiedział, że na razie chciałby trochę odłożyć przyjazd" - poinformował w poniedziałek Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.